притисни ентер »

Ѓоковиќ го положи тестот, лесно го доби Оже-Алијасим пред Вимблдон
Ѓоковиќ го положи тестот, лесно го доби Оже-Алијасим пред Вимблдон

Ѓоковиќ го положи тестот, лесно го доби Оже-Алијасим пред Вимблдон

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ триумфираше на последниот тест пред Вимблдон. Третиот светски рекет со леснотија го победи Феликс Оже-Алијасим со 2-0 (6-2, 6-1), за час и 12 минути на терен во англиски Харлингем. Иако се очекуваше поголем отпор, Канаѓанецот беше немоќен против мотивираниот ривал. Ѓоковиќ работи на својата форма, со цел да се избори

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

Првите двајца носители на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал покажаа дека се подготвени за настапот на најпрестижниот гренд слем со лесни победи на егзибицискиот турнир во Хурлингем и покрај тоа што двајцата решија да паузираат од АТП турнејата по крајот на Франција опен. Ѓоковиќ, кој стана прв носител на турнирот откако Данил Медведев доби забрана

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

Првите двајца носители на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал покажаа дека се подготвени за настапот на најпрестижниот гренд слем со лесни победи на егзибицискиот турнир во Хурлингем и покрај тоа што двајцата решија да паузираат од АТП турнејата по крајот на Франција опен. Ѓоковиќ, кој стана прв носител на турнирот откако Данил Медведев доби забрана

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

Првите двајца носители на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал покажаа дека се подготвени за настапот на најпрестижниот гренд слем со лесни победи на егзибицискиот турнир во Хурлингем и покрај тоа што двајцата решија да паузираат од АТП турнејата по крајот на Франција опен. Добивај вести на вибер> Ѓоковиќ, кој стана прв носител на турнирот откако

Ѓоковиќ „експрес“ против Оже-Алијасим

Ѓоковиќ „експрес“ против Оже-Алијасим

По Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ на убедлив начин стартуваше со победа на егзибицијата во Харлингем. Тој на убедлив начин славеше над секогаш незгодниот Канаѓанец, Феликс Оже-Алијасим со максимални 2-0 по сетови 6-2 и 6-1. На Србинот му беа потребни само еден час и дванаесет минути да слави над канадскиот тенисер. Претходно, на убедлив начин победи

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

Првите двајца носители на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал покажаа дека се подготвени за настапот на најпрестижниот гренд слем со лесни победи на егзибицискиот турнир во Хурлингем и покрај тоа што двајцата решија да паузираат од АТП турнејата по крајот на Франција опен. Ѓоковиќ, кој стана прв носител на турнирот откако Данил Медведев доби забрана

Кореча: Ќе биде супер-тешко да се победи Ѓоковиќ на Вимблдон

Кореча: Ќе биде супер-тешко да се победи Ѓоковиќ на Вимблдон

Кореча: Ќе биде супер-тешко да се победи Ѓоковиќ на Вимблдон Б.Г. Пред 4 минути EPA-EFE/ANDREW COULDRIDGE Шпанскиот коментатор го гледа Србинот како голем фаворит на Вимблдон и дека речиси нема кој да го победи на тревнатиот терен. Новак е прв носител на турнирот што почнува в понеделник, а втор носител е Надал Некогашниот шпански тенисер Алекс Кореча

Ѓоковиќ и Швјонтек први носители на Вимблдон

Ѓоковиќ и Швјонтек први носители на Вимблдон

Србинот Новак Ѓоковиќ во машка и полската тенисерка Ига Швјонтек во женска конкуренција се први носители на претстојниот Грен – слем турнир во Вимблдон. Втор носител е освојувачот на годинешните грен – слем титули на Австралија Опен и Ролан Гарос, Шпанецот Рафаел Надал, а следат Норвежанецот Каспер Руд, Гркот Стефанос Циципас и младиот Карлос Алкараз

Ѓоковиќ прв носител на Вимблдон, пресметка со Надал е можна само во финале

Ѓоковиќ прв носител на Вимблдон, пресметка со Надал е можна само во финале

Ѓоковиќ прв носител на Вимблдон, пресметка со Надал е можна само во финале З.С. Пред 54 минути Новак Ѓоковиќ со трофејот на грен слем турнирот „Вимблдон“/Фото: EPA-EFE/NEIL HALL Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе биде прв носител на претстојниот гренд слем турнир Вимблдон, објави организаторот. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Втор носител