притисни ентер »

Вавринка: Рафа и Роџер имаат квалитети, но Новак Ѓоковиќ е перфектен
Вавринка: Рафа и Роџер имаат квалитети, но Новак Ѓоковиќ е перфектен

Вавринка: Рафа и Роџер имаат квалитети, но Новак Ѓоковиќ е перфектен

Швајцарскиот тенисер, Стен Вавринка во својата кариера освои три грен-слем трофеи и тоа против едни од најголемите тенисери во историја. На Ролан Гарос славеше против Новак Ѓоковиќ, на Австралија Опен славеше против Рафаел Надал, а за единствениот мастерс троеј во Монте Карло го совлада Роџер Федерер. Тоа го прави Швајцарецот перфектен говорник кога

„Со Надал е напорно, Федерер е брз, а Ѓоковиќ е перфектен“

„Со Надал е напорно, Федерер е брз, а Ѓоковиќ е перфектен“

epa11097912 Novak Djokovic of Serbia gestures during his quarterfinal match against Taylor Fritz of USA at the Australian Open tennis tournament in Melbourne, Australia, 23 January 2024. EPA-EFE/MAST IRHAM Швајцарскиот тенисер Стен Вавринка ја коментираше „големата тројка“ и ги истакна главните квалитети на Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер

Надал се подготвува за враќање на теренот

Надал се подготвува за враќање на теренот

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по долга пауза повторно се подготвува за враќање на тениските турнири. Надал ќе настапи на турнирот во Доха, кој е закажан за 19 февруари, а потоа се очекува негов настап и на Индијан Велс. Шпанецот објави видео на социјалните мрежи дека се подготвува за враќањето и се наоѓа во солидна физичка состојба.

Надал и физички се подготвува за враќање на турнирите

Надал и физички се подготвува за враќање на турнирите

Како што најавија организаторите, Рафа ќе се врати на теренот на АТП турнирот во Доха, кој е закажан за 19 февруари. Надал веќе напорно се подготвува за својот голем камбек, а со нова објава на социјалните мрежи покажа дека е во добра форма. Имено, Рафа за време на тренингот во базен без проблем ја нурнал должината на базенот, со што покажал завидни

Познато е на кој турнир се враќа Надал

Познато е на кој турнир се враќа Надал

Рафаел Надал не се откажува и се обидува да се врати на тенисот по долгата пауза. Шпанецот имаше кам-бек на турнирот во Бризбејн каде што имаше и солидни изданија, но потоа повторно се појавија проблемите со повреда, па не можеше да настапи на Австралија Опен. Но, за среќа не станувало збор за ништо сериозно и Надал веќе тренира и се очекува да настапи

Познато е на кој турнир се враќа Надал

Познато е на кој турнир се враќа Надал

Рафаел Надал не се откажува и се обидува да се врати на тенисот по долгата пауза. Шпанецот имаше кам-бек на турнирот во Бризбејн каде што имаше и солидни изданија, но потоа повторно се појавија проблемите со повреда, па не можеше да настапи на Австралија Опен. Но, за среќа не станувало збор за ништо сериозно и Надал веќе тренира и се очекува да настапи

Познат датумот кога се враќа Рафаел Надал

Познат датумот кога се враќа Рафаел Надал

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се рехабилитира по повредата, па се очекува да настапи на турнирот во Индијан Велс. Информацијата ја потврдија организаторите на Мастерс турнирот, а тоа за Надал ќе биде 16. настап на натпреварувањето. Надал со ова ќе се приближи со рекордот по број на настапи кој го држат Фелисијано Лопез, Андре Агаси и Роџер Федерер,

Откриен датумот на враќањето на Надал

Откриен датумот на враќањето на Надал

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се рехабилитира по повредата, па се очекува да настапи на турнирот во Индијан Велс. Информацијата ја потврдија организаторите на Мастерс турнирот, а тоа за Надал ќе биде 16. настап на натпреварувањето. Надал со ова ќе се приближи со рекордот по број на настапи кој го држат Фелисијано Лопез, Андре Агаси и Роџер Федерер,

Рафаел Надал ќе настапи на „петтиот гранд-слем“

Рафаел Надал ќе настапи на „петтиот гранд-слем“

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ќе настапи на турнирот во Индијан Велс, потврдија организаторите. За легендарниот тенисер тоа ќе биде шестнаесетти настап на турнирот кој многумина го нарекуваат „петтиот грен-слем“. Со тоа Рафаел Надал ќе се доближи до рекордот на настапи на овој турнир кој е во сопственост на Фелисијано Лопез, Андре Агаси и Роџер Федерер