притисни ентер »

„Топчиите“ ја отворија сезоната со победа кај Кристал палас
„Топчиите“ ја отворија сезоната со победа кај Кристал палас

„Топчиите“ ја отворија сезоната со победа кај Кристал палас

„Обновениот“ Арсенал стигна до 2:0 победа на гости кај Кристал палас во првиот меч од новата сезона во Премиерлигата, покажувајќи дека амбициите на тимот на Микел Артета се големи. По првичната иницијатива на гостите, Габриел Мартинели во 20. минута ги донесе Арсенал во водство по асистенција на новото засилување Олександер Зинченко, а Арсенал имаа

„Топчиите“ ја отворија сезоната со победа кај Кристал палас

„Топчиите“ ја отворија сезоната со победа кај Кристал палас

„Обновениот“ Арсенал стигна до 2:0 победа на гости кај Кристал палас во првиот меч од новата сезона во Премиерлигата, покажувајќи дека амбициите на тимот на Микел Артета се големи. Добивај вести на вибер> По првичната иницијатива на гостите, Габриел Мартинели во 20. минута ги донесе Арсенал во водство по асистенција на новото засилување Олександер

Арсенал тргна со победа над Кристал Палас во новата сезона

Арсенал тргна со победа над Кристал Палас во новата сезона

Арсенал со победа од 2-0 на гостувањето кај Кристал Палас ја почна новата сезона во Премиерлигата, тимот на Микел Артета одигра одличен натпревар. Арсенал со победа од 2-0 на гостувањето кај Кристал Палас ја почна новата сезона во Премиерлигата, тимот на Микел Артета одигра одличен натпревар. Минатата сезона во април Арсенал беше поразен со 3-0 на

„Топчиите“ ја почнаа сезоната со победа кај Кристал палас

„Топчиите“ ја почнаа сезоната со победа кај Кристал палас

Ремонтираниот тим на Арсенал стигна до победа од 2:0 на гостувајнето кај Кристал палас во првиот меч од новата сезона во англиската фудбалска Премиерлига, покажувајќи дека тимот на Микел Артета има амбиции сезонава да се вклучи во трката за врвот. По првичната иницијатива на гостите, Габриел Мартинели во 20. минута ги донесе Арсенал во водство по асистенција

Арсенал тргна со победа во новата сезона во Премиер лигата

Арсенал тргна со победа во новата сезона во Премиер лигата

Новата сезона на Премиер лигата беше отворена со лондонското дерби меѓу Кристал Палас и Арсенал, а „топчиите“ стигнаа до заслужена победа (0:2) и први важни бодови на табелата. Микел Артета сметаше на засилувањата од типот на Зинченко и Жезус, а токму Украинецот беше асистент за голот на Мартинели. Младиот фудбалер на Арсенал го отвори резултатот во

Арсенал со триумф над Кристал Палас ја отвори Премиерлигата

Арсенал со триумф над Кристал Палас ја отвори Премиерлигата

Со натпреварот меѓу Кристал Палас и Арсенал стартуваше новата сезона во Премиерлигата. Арсенал триумфираше со 0-2. Благодарение на голот на Габриел Мартинели уште во 20. минута од средбата гостите дојдоа до предност од 0-1. „Топчиите“ во текот на целиот натпревар покажаа дека оваа сезона ќе играат важна улога во англискиот фудбал. Домашните во второто

Одличен старт на Арсенал во Премиер лигата, „топчиите“ го совладаа Кристал палас

Одличен старт на Арсенал во Премиер лигата, „топчиите“ го совладаа Кристал палас

ВИДЕО: Одличен старт на Арсенал во Премиер лигата, „топчиите“ го совладаа Кристал палас Ф.К. Пред 3 минути Арсенал славеше на незгодното гостување кај Кристал Палас во Лондон/Фото: EPA-EFE/Daniel Hambury Фудбалерите на Арсенал имаа одличен старт на првиот натпревар од новата сезона во Премиер лигата , откако како гости го победија Кристал палас со

Успешен старт за Артета: Арсенал со триумф ја отвори Премиерлигата

Успешен старт за Артета: Арсенал со триумф ја отвори Премиерлигата

Арсенал со солидна победа од 2-0 против Кристал Палас ја почна новата сезона во англиската Премиерлига. На Арсенал му беа потребни само 20 минути за да го постигне првиот гол преку Мартинели, а асистент беше новото засилување за тимот на Артета, а тоа е Зинченко. Кристал Палас имаше шанси да израмни, но не ги искористи, па нивната судбина ја „запечати“

Арсенал најави сериозна сезона, победа на гостувањето на кое беа посрамотени лани

Арсенал најави сериозна сезона, победа на гостувањето на кое беа посрамотени лани

Арсенал со победа од 2-0 на гостувањето кај Кристал Палас ја почна новата сезона во Премиерлигата, тимот на Микел Артета одигра одличен натпревар. Минатата сезона во април Арсенал беше поразен со 3-0 на гостувањето кај Кристал Палас, но тој натпревар не остави психолошка трага врз топчиите кои вечерва дојдоа до трите бода. Арсенал имаше фуриозен старт

Арсенал ги загреа навивачите со успешен старт во ПЛ

Арсенал ги загреа навивачите со успешен старт во ПЛ

Екипата на Арсенал , која имаше одличен преоден рок, одлично тргна и во Премиер лигата. Во малото лондонско дерби на „Селхурст парк“, избраниците на Артета го совладаа Кристал Палас (0-2). Одлично деби имаше засилувањето Габриел Хесус , асистенција запиша и Зинченко, а староседелците Ремздејл, Сака и Мартинез демонстрираа конзистентност. Извештај од