притисни ентер »

“Lamborghini” има нов суперспортист од 830 коњски сили: Слушнете како звучи “сонатата на разјарениот бик”
“Lamborghini” има нов суперспортист од 830 коњски сили: Слушнете како звучи “сонатата на разјарениот бик”

“Lamborghini” има нов суперспортист од 830 коњски сили: Слушнете како звучи “сонатата на разјарениот бик”

Благодарение на моделот “Urus”, италијанскиот “Lamborghini” моментално е помеѓу водечките компании по продажба на теренски возила. И покрај тоа, конструкторите на познатиот произведувач не заборавиле како се прават модели кои им ја донесоа светската слава во светот на автомобилизмот. “Разјарениот бик” се враќа во голем стил и нѝ пружа прилика да чуеме

Lamborghini со тизер видео ја најави новата тркачка „ѕверка“ со V12 мотор

Lamborghini со тизер видео ја најави новата тркачка „ѕверка“ со V12 мотор

Љубителите на италијанската компанија од околината на Болоња со нетрпение исчекуваат повеќе детали за моделот 830-HP V12 Lamborghini последниве години го следи SUV трендот и во моментов се меѓу водечките компании во продажба на луксузни теренци, но конструкторите не ги заборавија своите корени и производството на моделите кои им донесоа светска слава

Lamborghini со тизер видео ја најави новата тркачка „ѕверка“ со V12 мотор

Lamborghini со тизер видео ја најави новата тркачка „ѕверка“ со V12 мотор

Љубителите на италијанската компанија од околината на Болоња со нетрпение исчекуваат повеќе детали за моделот 830-HP V12 Lamborghini последниве години го следи SUV трендот и во моментов се меѓу водечките компании во продажба на луксузни теренци, но конструкторите не ги заборавија своите корени и производството на моделите кои им донесоа светска слава

Од Lamborghini најавен тркачи автомобил со V12 мотор

Од Lamborghini најавен тркачи автомобил со V12 мотор

Поклониците на автомобилите од фабриката во Санта Агата, крај Болоња, со нетрпение очекуваат повеќе детали за моделот опремен со V12 агрегат и моќен 830KS… Итaлијанскиот Lamborghini во моментот е помеѓу водечките компании во производство на луксузни crossover модели (Urus), но неговите конструктори исто така знаат како се прават модели што на марката

Слушнете како звучи новото Lamborghini

Слушнете како звучи новото Lamborghini

Љубителите на автомобилите од фабриката во Болоња со нетрпение чекаат повеќе детали за моделот 830 HP V12. Lamborghini во моментов е меѓу водечките компании по продажба на „теренци“, но конструкторите не заборавија како се произведуваат моделите кои ги прославија во автомобилскиот свет. „Разјарениот бик“ се враќа со стил и веќе знаеме како ќе звучи

Слушнете како звучи новото Lamborghini

Слушнете како звучи новото Lamborghini

Слушнете како звучи новото Lamborghini Љубителите на автомобилите од фабриката во Болоња со нетрпение чекаат повеќе детали за моделот 830 HP V12. Lamborghini во моментов е меѓу водечките компании по продажба на „теренци“, но конструкторите не заборавија како се произведуваат моделите кои ги прославија во автомобилскиот свет. „Разјарениот бик“ се враќа

Lаmbоrghini го пропушта саемот во Женева

Lаmbоrghini го пропушта саемот во Женева

На саемот на автомобили кој треба да се одржи во Женева посетителите нема да имаат можат годинава да ги видат суперавтомобилите на Lаmbоrghini. Брендот од Италија ќе го скокне 90-тото издание на овој саем за да може да се насочи кон самостојна изложба каде нема да има конкурентски модели. Новоста беше соопштена од страна на компанијата мајка, Audi