притисни ентер »

Еве зошто мажите толку многу ги обожаваат
Еве зошто мажите толку многу ги обожаваат

Еве зошто мажите толку многу ги обожаваат

Мажите ги привлекуваат жени кои имаат испакнати напрчени задници бидејќи тоа покажува дека жените се „сексуално заинтересирани“, покажуваат новите истражувања. Заоблената позадина, како што е онаа на Ким Кардашијан и на Џенифер Лопез, е привлечна и за мажите и за жените. Поентата е дека, за да можат жените да го истакнат својот задник, тие треба да

Дали мажите навистина изневеруваат со поубави жени?

Дали мажите навистина изневеруваат со поубави жени?

Штом вакво прашање во насловот, веќе го насетувате одговорот. Иако долго се веруваше дека мажите ги изневеруваат своите сопруги/партнерки со поубави и позгодни жени, едно тазе истражување покажува дека во реалноста е сосема обратно. Излегува дека мажите, кога изневеруваат, не гледаат на убавина. Всушност, повеќето од мажите кои ги изневериле своите

5 моќни реченици кои жените сакаат да ги слушнат за време на сексот

5 моќни реченици кои жените сакаат да ги слушнат за време на сексот

И речениците можат да бидат моќен афродизијак во кревет. Секој има свои желби кога е во прашање водењето љубов, но овие 5 реченици без сомнеж ќе ги одобрат повеќето жени. Кажи ми што сакаш … Митот за тоа дека мажите треба да ги читаат нашите мисли кога е во прашање водењето љубов – одамна го заборавивме. Ако нешто сакаме, тоа треба и да го кажеме,

Зошто оженетите мажи се попривлечни од слободните?

Зошто оженетите мажи се попривлечни од слободните?

Сигурно до сега сете се заљубиле барем еднаш во некој кој веќе е зафатен. До сега голем број на научници на некој начин потврдуваат дека оженетите мажи го имаат оној „X фактор“ кој кај припадничките на понежниот пол ги прави неодоливо привлечни. Истражувањето кое е спроведено минатата година во Оклахома сведочи дека зафатените мажи навистина се попривлечни

Дали тоа што мојата жена сака да се самозадоволува, ГО УБИВА нашиот ИНТИМЕН живот?

Дали тоа што мојата жена сака да се самозадоволува, ГО УБИВА нашиот ИНТИМЕН живот?

Водењето љубов и мастурбацијата никогаш не може да бидат еднакви Памела Стивенсон Коноли е американски психотерапевт, а нејзината потесна специјалност се сексуалните нарушувања. Таа добива десетици прашања на својата е-пошта секој ден, со разни проблеми, од најбанални до многу сериозни. Ви донесуваме едно од последните прашања во врска со сексуалните

Еве со колку години жените најмногу уживаат во водење љубов

Еве со колку години жените најмногу уживаат во водење љубов

Биолошкиот часовник и неговото гласно отчукување доста влијаат... Жените во различен животен период имаат одличен или помалку добар интимен живот, а желба за секс не е врзана само за дваесета година или младоста. Истражувачи од Тексас провериле колку е сексуалната желба поврзна со годините. Биолошкиот часовники и неговото гласно очукување многу влијае

Еве со колку години жените најмногу уживаат во водење љубов

Еве со колку години жените најмногу уживаат во водење љубов

Биолошкиот часовник и неговото гласно отчукување доста влијаат... Жените во различен животен период имаат одличен или помалку добар интимен живот, а желба за секс не е врзана само за дваесета година или младоста. Истражувачи од Тексас провериле колку е сексуалната желба поврзна со годините. Биолошкиот часовники и неговото гласно очукување многу влијае

Кралот на Инстаграм: За мажите само љубоморни жени

Кралот на Инстаграм: За мажите само љубоморни жени

Популарниот Инстаграмџија и милионер објасни зошто е секогаш опкружен со жени ... Ден Близаријан е крал на Инстаграм со причина, бидејќи неговите објавувања секој ден добиваат милиони прегледи. Овој човек го направи своето богатство играјќи покер професионално на поголемите натпреварувања и поради неговиот талент во оваа игра тој беше во можност да

Ги сакам моите големи гради: Чувствувајте се убаво во вашата кожа

Ги сакам моите големи гради: Чувствувајте се убаво во вашата кожа

Така е, денес ќе читате за градите. За големи гради. Во принцип, мажите се поделени на два типа - оние кои сакаат големи гради и оние кои сакаат задници. Се разбира, кога зборуваме за женската структура, едното не го исклучува другото, но во машкиот мозок работите не се подредени на овој начин. За задникот ќе зборуваме друг пат, ајде сега да се фокусираме

Дали мажите навистина изневеруваат со поубави жени?

Дали мажите навистина изневеруваат со поубави жени?

Дали мажите навистина изневеруваат со поубави жени? Штом вакво прашање во насловот, веќе го насетувате одговорот. Иако долго се веруваше дека мажите ги изневеруваат своите сопруги/партнерки со поубави и позгодни жени, едно тазе истражување покажува дека во реалноста е сосема обратно. Излегува дека мажите, кога изневеруваат, не гледаат на убавина. Всушност,