притисни ентер »

Синоќешното загадување не опомена дека причините се уште не се отклонети
Синоќешното загадување не опомена дека причините се уште не се отклонети

Синоќешното загадување не опомена дека причините се уште не се отклонети

Со Тони Никушевски , еколошки активист, зборуваме за прекумерното загадување на воздухот кое што се случи синоќа во Скопје, за начините како тоа да се спречи… Синоќа во централното градско подрачје имаше зголемување на концентрациите на ПМ10 честички и до 112 микрограми во ситуација кога имаше полициски час, кога немаше движење на возилата… На што