притисни ентер »

Политичарка на ексклузивната Мет-гала се појави во фустан со парола: Оданочете ги богатите!
Политичарка на ексклузивната Мет-гала се појави во фустан со парола: Оданочете ги богатите!

Политичарка на ексклузивната Мет-гала се појави во фустан со парола: Оданочете ги богатите!

Окасио-Кортез го привлече целото внимание кога се појави во фустан и предизвика бројни реакции на социјалните мрежи. "Каква икона", "АОК се појави во овој фустан на настан полн со богати луѓе. Оваа жена има повеќе „топки“ од било кој во Конгресот", "Аплауз за испраќањето порака на Мет Гала", напишаа дел од корисниците на социјалните медиуми. Други

Кога помислуваме дека не може полудо, тие докажуваат дека може: Што носеа познатите на Мет Гала 2021 година

Кога помислуваме дека не може полудо, тие докажуваат дека може: Што носеа познатите на Мет Гала 2021 година

Синоќа се одржа Мет Гала 2021 година - еден од најпрестижните модни настани Годинешната Мет Гала 2021 ги исполни сите наши очекувања - прекршувања на модата, скандалозно однесување, лош избор на костими на секој чекор. Многу познати личности прошетаа на црвениот тепих на Мет Гала 2021, а меѓу нив беа: Џенифер Лопез, Ким Кардашијан, Ријана, Кендал Џенер,

ФОТО | „Данок за богатите“: Американската политичарка Александрија Окасио – Кортез во елегантен фустан со моќна порака на Мет Гала

ФОТО | „Данок за богатите“: Американската политичарка Александрија Окасио – Кортез во елегантен фустан со моќна порака на Мет Гала

ФОТО | „Данок за богатите“: Американската политичарка Александрија Окасио – Кортез во елегантен фустан со моќна порака на Мет Гала М.Р Пред 5 минути Фото: EPA Александрија Окасио – Кортез го привлече целото внимание кога се појави во фустан со крој на сирена и предизвика бројни реакции на социјалните мрежи. Американската политичарка се појави на Мет

Ким како вонземјанин, Џеј Ло како каубојка, а Ријана и дечко и ПОД ЌЕБЕ

Ким како вонземјанин, Џеј Ло како каубојка, а Ријана и дечко и ПОД ЌЕБЕ

Еден од најголемите годишни настани во светот на модата, Мет Гала, се одржа вчера во Њујорк. Иако традиционално се одржува првиот понеделник во мај, оваа година беше „одложена“ поради пандемијата на корона вирусот. Како и обично, церемонијата се одржа во Музејот на уметност Метрополитен во Њујорк. Ниту овојпат американскиот моден „лексикон“ не разочара

Политичарката прошета по црвениот тепих во Њујорк, но со својот стајлинг испрати силна порака: "Оданочете ги богатите!"

Политичарката прошета по црвениот тепих во Њујорк, но со својот стајлинг испрати силна порака: "Оданочете ги богатите!"

Американската политичарка Александрија Окасио Кортез се појави на Мет Гала во елегантен бел фустан со натпис: "Оданочете ги богатите". Окасио Кортез носела наизглед едноставен фустан, но поради пораката испишана на грбот политичарката предизвика бројни рекации на социјалните мрежи. "Каква икона", "АОК се појави вака на настан полн со богаташи. Оваа

Кога ќе помислиме дека не можат да бидат пооткачени, тие повторно нè шокираат: Еве што облекоа познатите на Мет Галата 2021!

Кога ќе помислиме дека не можат да бидат пооткачени, тие повторно нè шокираат: Еве што облекоа познатите на Мет Галата 2021!

Годинешната Мет Гала 2021 ги исполни сите наши очекувања: модни прекршоци, скандалозно однесување, лоши избори на костими на секој чекор. Па да почнеме по ред… Џенифер Лопез Многумина велат дека никогаш не била поубава. Откако се смирија со Бен Афлек, Џенифер блеска, но ние би рекле дека станува збор за добро завршена работа. Маркетиншкиот тим на Џенифер

Ким како вонземјанин, Џеј Ло како каубојка, а Ријана и дечко и ПОД ЌЕБЕ

Ким како вонземјанин, Џеј Ло како каубојка, а Ријана и дечко и ПОД ЌЕБЕ

Еден од најголемите годишни настани во светот на модата, Мет Гала, се одржа вчера во Њујорк. Иако традиционално се одржува првиот понеделник во мај, оваа година беше „одложена“ поради пандемијата на корона вирусот. Како и обично, церемонијата се одржа во Музејот на уметност Метрополитен во Њујорк. Ниту овојпат американскиот моден „лексикон“ не разочара

Ријана како замотана во јорган, ќерката на Мадона со влакна под пазуви – црвениот тепих на Мет Гала 2021

Ријана како замотана во јорган, ќерката на Мадона со влакна под пазуви – црвениот тепих на Мет Гала 2021

Голем број познати личности продефилираа на годинешното издание на Мет Гала и се обидоа со своите костими да одржат вистинска модна лекција за американската мода. Мет Гала е настан што вообичаено се одржува првиот понеделник од мај, но годинава поради светската пандемија настанот беше одложен. Настанот беше прослава на најновата поставка на Институтот

Ријана како замотана во јорган, ќерката на Мадона со влакна под пазуви – црвениот тепих на Мет Гала 2021

Ријана како замотана во јорган, ќерката на Мадона со влакна под пазуви – црвениот тепих на Мет Гала 2021

Голем број познати личности продефилираа на годинешното издание на Мет Гала и се обидоа со своите костими да одржат вистинска модна лекција за американската мода. Мет Гала е настан што вообичаено се одржува првиот понеделник од мај, но годинава поради светската пандемија настанот беше одложен. Настанот беше прослава на најновата поставка на Институтот