притисни ентер »

Тешка сообраќајка во Лисиче, автомобил се заби во сообраќаен знак
Тешка сообраќајка во Лисиче, автомобил се заби во сообраќаен знак

Тешка сообраќајка во Лисиче, автомобил се заби во сообраќаен знак

Тешка сообраќајка утрово се случи во скопската населба Лисиче, на крстосницата кај крстот. Од сликата на терен можеше да се забележи дека еден од автомобилите се забил во сообраќајниот знак и целосно го скршил. На местото на несреќата МВР вршеше увид, а имаше и возило на Итната медицинска помош. Очевидци на сообраќајката коментираа дека еден од автомобилите

ИМА ЛИ КРАЈ: Поминал на црвено и се судрил - страотна сообраќајка во Лисиче

ИМА ЛИ КРАЈ: Поминал на црвено и се судрил - страотна сообраќајка во Лисиче

Поминал на црвено и со голема брзина му пресекол пат друг автомобил. Тешка сообраќајка утрово се случила во скопската населба Лисиче, јави МКД.мк. Полицијата го потврдила случајот. „Утрово, во 8 часот било пријавено дека на раскрсницата од булеварот „Србија со булеварот „Трета македонска бригада““ се случила сообраќајна незгода помеѓу три патнички

Утринава сообраќајка на булевар „Србија“ - турнат и семафор

Утринава сообраќајка на булевар „Србија“ - турнат и семафор

На булевар „Србија“ кај семафорите во Аеродром во близина на крстот утринава се случи сообраќајка. Во сообраќајката учествувале две возила, а паднат е и семафор. Засега не се познати причините за несреќата и нема детали дали има повредени. Сообраќајот се одвива отежнато и е регулиран од страна на полициските службеници кои се излезени на терен. Повеќе

Утринава сообраќајка на булевар „Србија“- турнат и семафор

Утринава сообраќајка на булевар „Србија“- турнат и семафор

На булевар „Србија“ кај семафорите во Аеродром во близина на крстот утринава се случи сообраќајка. Според фотографиите кои ни ги испраќа читател на Press24 во сообраќајката учествувале две возила, а паднат е и семафор. Засега не се познати причините за несреќата и нема детали дали има повредени. Сообраќајот се одвива отежнато и е регулиран од страна

Сообраќајка во Скопје- се судрија две возила

Сообраќајка во Скопје- се судрија две возила

Две возила се судрија вечерва на раскрсницата на Автокоманда во близина на Земјоделски факлтет. Според фотографиите кои ги испраќа читател на „Press24“ и двата автомобили се оштетени. На терен е излезена и полиција која врши увид, а засега не е познато дали има повредени. Детали за сообраќајката се очекуваат во текот на утрешниот ден.