притисни ентер »

Гараев: Не знаеме ништо за Силекс, Карабах не смее да се опушти
Гараев: Не знаеме ништо за Силекс, Карабах не смее да се опушти

Гараев: Не знаеме ништо за Силекс, Карабах не смее да се опушти

Шампионот на Азербејџан, тимот на Карабах, многу внимателно му приоѓа на дуелот од првото квалификациско коло во Лигата на шампионите со Силекс. Иако важат за фаворити, фудбалерите на Гурбан Гурбанов велат дека немаат доволно информации за квалитетите на кратовскиот состав. Играчот за врска, Гара Гараев, вели дека Карабах не смее да се опушти само

ЛШ: Полесен противник за Силекс во втората рунда

ЛШ: Полесен противник за Силекс во втората рунда

Македонскиот претставник во  Лигата на шампионите, Силекс ги доби потенцијалните противници во второто квалификациско коло на натпреварувањето, секако ако ги победат азербејџанските фаворити Карабаг во првото коло. Победникот од првото коло ќе игра со подобриот од дуелот помеѓу молдавскиот шампион Шериф и луксембуршкиот шампион Фола Еш, избегнувајќи

ЛЕ: Шкендија и Шкупи патуваат во Азербејџан, Ренова во Ерменија

ЛЕ: Шкендија и Шкупи патуваат во Азербејџан, Ренова во Ерменија

По одредената ждрепка за првото квалификациско коло на Лига Европа, македонските претставници добија три гостувања, и тоа на Кавказот – Шкендија и Шкупи ќе играат во Азербејџан, а Ренова ќе патува во Ерменија. Шкендија ќе гостува кај азебејџанскиот Сумгаит, Шкупи ќе биде гостин на Нефчи, а Ренова ќе патува во Ерменија на гости кај Алашкерт. Сите мечеви

Шкендија и Шкупи гостуваат во Азербејџан, Ренова патува во Ерменија

Шкендија и Шкупи гостуваат во Азербејџан, Ренова патува во Ерменија

По влечењето на ждрепка за првото квалификациско коло на Лига Европа, македонските претставници добија три гостувања, и тоа на Кавказот – Шкендија и Шкупи ќе играат во Азербејџан, додека Ренова ќе патува во Ерменија. Шкендија ќе гостува кај азебејџанскиот Сумгаит, Шкупи ќе биде гостин на Нефчи, додека Ренова ќе патува во Ерменија на гости кај Алашкерт

Нефтчи и Сумгаит немаат странци, главен адут им е домашниот терен

Нефтчи и Сумгаит немаат странци, главен адут им е домашниот терен

Се чини дека Шкупи ќе има најтешка задача во квалификациите за Лигата на Европа, бидејќи го доби второпласираниот тим од минатата сезона во првенството на Азербејџан . Нефтчи од Баку беше најблиску до шампионот Карабах , кој ќе игра во квалификациите за Лигата на шампионите против Силекс , но не беше конкурентен и заостануваше осум бодови зад шампионот

ЛЕ: Шкендија и Шкупи на гости во Азербејџан, Ренова патува во Ерменија

ЛЕ: Шкендија и Шкупи на гости во Азербејџан, Ренова патува во Ерменија

По одредената ждрепка за првото квалификациско коло на Лига Европа, македонските претставници добија три гостувања и тоа на Кавказот – Шкендија и Шкупи ќе играат во Азербејџан, додека Ренова ќе патува во Ерменија. Шкендија ќе гостува кај азебејџанскиот Сумгаит, Шкупи ќе биде гостин на Нефчи, додека Ренова ќе патува во Ерменија на гости кај Алашкерт

ЛЕ: Шкендија и Шкупи на гости во Азербејџан, Ренова патува во Ерменија

ЛЕ: Шкендија и Шкупи на гости во Азербејџан, Ренова патува во Ерменија

По одредената ждрепка за првото квалификациско коло на Лига Европа, македонските претставници добија три гостувања, и тоа на Кавказот – Шкендија и Шкупи ќе играат во Азербејџан, а Ренова ќе патува во Ерменија. Шкендија ќе гостува кај азебејџанскиот Сумгаит, Шкупи ќе биде гостин на Нефчи, а Ренова ќе патува во Ерменија на гости кај Алашкерт. Сите мечеви

ЛЕ: Шкендија и Шкупи на гости во Азербејџан, Ренова патува во Ерменија

ЛЕ: Шкендија и Шкупи на гости во Азербејџан, Ренова патува во Ерменија

По одредената ждрепка за првото квалификациско коло на Лига Европа, македонските претставници добија три гостувања и тоа на Кавказот – Шкендија и Шкупи ќе играат во Азербејџан, додека Ренова ќе патува во Ерменија. Шкендија ќе гостува кај азебејџанскиот Сумгаит, Шкупи ќе биде гостин на Нефчи, додека Ренова ќе патува во Ерменија на гости кај Алашкерт

Каква “среќа“: Сите на гости во Азербејџан, освен Ренова која патува во Ерменија!

Каква “среќа“: Сите на гости во Азербејџан, освен Ренова која патува во Ерменија!

Малку чудно, но таква беше “среќата“ на нашите екипи кои ова лето ќе ја претставуваат Македонија во фудбалска Европа. Познато е дека во квалификациите во ЛШ и ЛЕ ќе се игра по еден меч, но интересно е тоа што ниту една наша екипа нема ѕој меч да го игра дома, сите се на гости. И тоа на гости во Азербејџан со кого ќе имаме троен дуел, единствено Ренова