притисни ентер »

Ал Наср не се откажува: 40 милиони евра по сезона за Модриќ
Ал Наср не се откажува: 40 милиони евра по сезона за Модриќ

Ал Наср не се откажува: 40 милиони евра по сезона за Модриќ

Според саудиските медиуми, екипата на Ал Наср, сепак, до крајот на јануари ќе се обиде да го купи и фудбалерот на Реал (М) и хрватски репрезентативец, Лука Модриќ. Ал Наср, кој веќе потпишал договор со Кристијано Роналдо, на Модриќ и ќе му понуди договор на 2,5 години со плата поголема од 40 милиони евра по сезона. Доколку Реал одбие да го продаде

Ал Наср не се откажува: 40 милиони евра по сезона за Модриќ

Ал Наср не се откажува: 40 милиони евра по сезона за Модриќ

Според саудиските медиуми, екипата на Ал Наср, сепак, до крајот на јануари ќе се обиде да го купи и фудбалерот на Реал (М) и хрватски репрезентативец, Лука Модриќ. Ал Наср, кој веќе потпишал договор со Кристијано Роналдо, на Модриќ и ќе му понуди договор на 2,5 години со плата поголема од 40 милиони евра по сезона. Доколку Реал одбие да го продаде

Ал Наср одново го „мами“ Модриќ со 40 милиони годишно, Хрватот повторно одбил

Ал Наср одново го „мами“ Модриќ со 40 милиони годишно, Хрватот повторно одбил

Не беше така одамна кога се шпекулираше дека после Кристијано Роналдо, Ал Наср во своите редови се обидува да го доведе Лука Модриќ. Тогаш информацијата беше дека Хрватот без размислување ги одбил милионите на Саудијците. Меѓутоа Ал Наср по секоја цена го сака хрватскиот играч од средниот ред, па наводно се обидел одново да го донесе. Овој пат понудата

Ал-Наср му нуди на Модриќ договор на 2,5 години и 100 милиони евра

Ал-Наср му нуди на Модриќ договор на 2,5 години и 100 милиони евра

Саудиска Арабија – Ал-Наср се обидува оваа зима да го ангажира играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ. Како што објави весникот „Оказ“, клубот од Саудиска Арабија на 37-годишниот Хрват му нуди 2,5-годишен договор и 100 милиони евра. Годишната плата на фудбалерот ќе биде околу 40 милиони евра. Во случај Реал да нне го пушти Модриќ, раководството

Модриќ одби да биде најплатениот фудбалер на светот после Роналдо и Мбапе

Модриќ одби да биде најплатениот фудбалер на светот после Роналдо и Мбапе

Модриќ одби да биде најплатениот фудбалер на светот после Роналдо и Мбапе Ф.К. Пред 1 минута фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL Арапскиот „Оказ Спорт“ ги објави деталите за понудата на Ал Наср за Лука Модриќ (37). Саудијците сакаа да го направат хрватскиот капитен трет најплатен фудбалер во светот. Со тој договор Модриќ ќе беше зад Кристијано Роналдо и

Ал-Наср постигнал договор со Лука Модриќ?

Ал-Наср постигнал договор со Лука Модриќ?

Саудискиот клуб Ал-Наср ја купи португалската ѕвезда Кристијано Роналдо, но нема тука да застане. Следна цел на клубот е Лука Модриќ, хрватскиот репрезентативец кој е член на Реал Мадрид. Ирачкиот медиум „НРТ Спорт“ објави дека начелен договор со фудбалерот е веќе постигнат. Модриќ има договор со Реал Мадрид до крајот на сезоната и сѐ уште е неизвесно

Ал-Наср му нуди на Модриќ договор на 2,5 години и 100 милиони евра

Ал-Наср му нуди на Модриќ договор на 2,5 години и 100 милиони евра

Ал-Наср се обидува оваа зима да го ангажира играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ. Како што објави весникот „Оказ“, клубот од Саудиска Арабија на 37-годишниот Хрват му нуди 2,5-годишен договор и 100 милиони евра. Годишната плата на фудбалерот ќе биде околу 40 милиони евра. Во случај Реал да нне го пушти Модриќ, раководството на Ал-Наср

Ал-Наср постигнал договор со Лука Модриќ?

Ал-Наср постигнал договор со Лука Модриќ?

Саудискиот клуб Ал-Наср ја купи португалската ѕвезда Кристијано Роналдо, но нема тука да застане. Следна цел на клубот е Лука Модриќ, хрватскиот репрезентативец кој е член на Реал Мадрид. Добивај вести на вибер Ирачкиот медиум „НРТ Спорт“ објави дека начелен договор со фудбалерот е веќе постигнат. Модриќ има договор со Реал Мадрид до крајот на сезоната

Ал-Наср го сака Модриќ

Ал-Наср го сака Модриќ

Ал-Наср се обидува оваа зима да го ангажира играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ. Како што објави весникот „Оказ“, клубот од Саудиска Арабија на 37-годишниот Хрват му нуди 2,5-годишен договор и 100 милиони евра. Годишната плата на фудбалерот ќе биде околу 40 милиони евра. Во случај Реал да не го пушти Модриќ, раководството на Ал-Наср

Ал-Наср го сака Модриќ, еве колку пари му нуди

Ал-Наср го сака Модриќ, еве колку пари му нуди

Ал-Наср го сака Модриќ, еве колку пари му нуди Ал-Наср се обидува оваа зима да го ангажира играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ. Како што објави весникот „Оказ“, клубот од Саудиска Арабија на 37-годишниот Хрват му нуди 2,5-годишен договор и 100 милиони евра. Годишната плата на фудбалерот ќе биде околу 40 милиони евра. Во случај Реал