притисни ентер »

Во фабриките на БМВ започна производството на нешто совршено...
Во фабриките на БМВ започна производството на нешто совршено...

Во фабриките на БМВ започна производството на нешто совршено...

Баварски БМВ после стартот на производството на купе моделот на „Серија 8“, го започна производството и на можеби и најубавиот модел досега на компанијата – кабриолет верзијата на „осмицата“. “BMW Series 8 Convertible” се произведува во фабриката Динголфинг каде што се произведуваат и моделите „Серија 5“ и „Серија 7“. Инаку, во големата фабрика на

BMW почна со производство на Series 8 Convertible

BMW почна со производство на Series 8 Convertible

Само четири месеци по почетокот на новата Series 8 Coupe, во BMW почнаа да работат на производството на нивното „open-air“ издание – Series 8 Convertible. Овој модел ќе се произведува во фабриката во Динголфинг , каде BMW ги произведува моделите Series 5 и Series 7 , но и каросериите на автомобилите на Rolls Royce . BMW Series 8 Cabrio ќе биде достапен

BMW почна со производство на Series 8 Convertible

BMW почна со производство на Series 8 Convertible

Само четири месеци по почетокот на новата Series 8 Coupe, во BMW почнаа да работат на производството на нивното „open-air“ издание – Series 8 Convertible. Овој модел ќе се произведува во фабриката во Динголфинг, каде BMW ги произведува моделите Series 5 и Series 7, но и каросериите на автомобилите на Rolls Royce. BMW Series 8 Cabrio ќе биде достапен

Започна производството на BMW Z4

Започна производството на BMW Z4

Во фабриката Магна Штејр, во близина на австрискиот град Грац, BMW го започна производството на најновата генерација од моделот Z4, развиен во соработка со Toyota, а претходно, на саемот во Париз и премиерно претставен. BMW Z4 има типични за родстер пропорции: долго меѓуоскино растојание, долга хауба и кратoк заден дел. Главниот фокус на предната страна