притисни ентер »

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Валдорф салата како одличен предлог за летен ручек
РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Валдорф салата како одличен предлог за летен ручек

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Валдорф салата како одличен предлог за летен ручек

Потребно: 3 супени лажици грчки јогурт 3 лажици мајонез 1 лажица сок од лимон 1 лажица мед 2 зелени јаболка 2 стапчиња целер 1 чаша грозје 1 чаша цели ореви 2 лажици ситно сечкан магдонос Подготовка: Во сад измешајте ги јогуртот и мајонезот, па соединете. Додадете го сокот од лимон и мед и повторно измешајте. Во сад за салата ставете ги грозјето, ситно