притисни ентер »

Од Примавера до врвот на светот, Интер му се заблагодари на Пандев
Од Примавера до врвот на светот, Интер му се заблагодари на Пандев

Од Примавера до врвот на светот, Интер му се заблагодари на Пандев

Интер со посебен пост на социјалните мрежи му се заблагодари на Горан Пандев кој денеска официјално објави крај на фудбалската кариера. Интер со посебен пост на социјалните мрежи му се заблагодари на Горан Пандев кој денеска официјално објави крај на фудбалската кариера. Интер беше клубот кој го донесе Горан Пандев во Италија, а Македонецот со нероазурите

Од Примавера до врвот на светот, Интер му се заблагодари на Пандев

Од Примавера до врвот на светот, Интер му се заблагодари на Пандев

Интер со посебен пост на социјалните мрежи му се заблагодари на Горан Пандев кој денеска официјално објави крај на фудбалската кариера. Интер беше клубот кој го донесе Горан Пандев во Италија, а Македонецот со нероазурите го направи и најголемиот успех во кариерата, ја освои историската тројна круна. „Од Примавера до врвот на светот, ти благодариме

Интер со честитка за Пандев: Од Примавера до врвот на светот

Интер со честитка за Пандев: Од Примавера до врвот на светот

Горан Пандев откако денеска официјално објави фудбалска пензија се огласи и неговиот прв клуб во Италија, Интер. Токму „нераѕурите“ го забележаа неговиот талент на еден турнир во Вијареџо и го доведоа од струмичка Беласица во пакет со Ацо Стојков. Играше за младинскиот тим или на италијански, „примавера“, но фудбалскиот пат го одведе во Лацио каде

Од Примавера до врвот на светот – Интер му се заблагодари на Пандев

Од Примавера до врвот на светот – Интер му се заблагодари на Пандев

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев денеска официјано објави пензија од активното играње фудбал. Голгетерот во својата блескава кариера успеа да стигне до голем број на успеси, а најголемиот е освојувањето на Лигата на Шампионите со Интер во сезоната во која миланскиот клуб стигна до „триплета“. „Нероаѕурите“ не заборавија на Пандев, напротив

Интер покажа класа и со оригинална порака го испрати Пандев во пензија

Интер покажа класа и со оригинална порака го испрати Пандев во пензија

Горан Пандев се претвори во топ тема во македонската спортска јавност во изминатите 24 часа, а причина за тоа е ексклузивното интервју кое го направи за „Газета“, кое го искористи за да објави официјален крај на играчката кариера. После цели 20 години, од кои речиси сите ги мина во Италија, популарниот Гоче ги закачи копачките на клин и посочи дека

Интер за повлекувањето на Пандев: Од Примавера до врвот на светот. Ти благодариме за сè, Горан

Интер за повлекувањето на Пандев: Од Примавера до врвот на светот. Ти благодариме за сè, Горан

Италијанскиот фудбалски гигант Интер се огласи по објавата на неговиот некогашен напаѓач Горан Пандев дека ја завршува професионалната кариера. „Од Примавера до врвот на светот. Ти благодариме за сè, Горан. #Легенда #ФорцаИнтер #Пандев“, стои во пригодниот пост на социјалните мрежи на 19-кратниот првак на Италија. Најдобриот македонски фудбалер во

Пандев замина во заслужена пензија, Интер му се заблагодари

Пандев замина во заслужена пензија, Интер му се заблагодари

Поранешниот репрезентативец и еден од најлегендарните наши фудбалери, Горан Пандев објави дека ја завршил својата играчка кариера на 39 години. Последен клуб на поранешниот македонски репрезентативец беше Парма во италијанската Серија Б. Поголемиот дел од својата клупска кариера ја помина во Италија, а беше еден од клучните играчи на Интер предводен

Од Примавера до врвот на светот: Интер не го заборави Пандев!

Од Примавера до врвот на светот: Интер не го заборави Пандев!

Горан Пандев објави крај на кариерата во интервјуто за „Газета“ , а потоа имаше и емотивно обраќање преку социјалните мрежи. Пандев стави крај на кариерата долга 20 години и скоро сите години ги помина во Италија. Во тие 20 години Гранде остави голема трага на Апенините носејќи го дресот на Анкона, Специја, Лацио, Наполи, Интер, Џенова и Парма каде

Интер со честитка за Пандев: Од Примавера до врвот на светот

Интер со честитка за Пандев: Од Примавера до врвот на светот

Горан Пандев откако денеска официјално објави фудбалска пензија се огласи и неговиот прв клуб во Италија, Интер. Токму „нераѕурите“ го забележаа неговиот талент на еден турнир во Вијареџо и го доведоа од струмичка Беласица во пакет со Ацо Стојков. Играше за младинскиот тим или на италијански, „примавера“, но фудбалскиот пат го одведе во Лацио каде