притисни ентер »

Скандал во Бундеслигата: Фудбалер на Ајнтрахт го удри тренерот на Фрајбург
Скандал во Бундеслигата: Фудбалер на Ајнтрахт го удри тренерот на Фрајбург

Скандал во Бундеслигата: Фудбалер на Ајнтрахт го удри тренерот на Фрајбург

Финалето на натпреварот во Фрајбург го одбележа неверојатниот потег на Давид Абрахам. Фудбалерите на Фрајбург на домашен терен го совладаа Ајнтрахт со 1:0 во мечот во 11то коло од Бундеслигата кој го одбележаа црвени картони, но и потегот на Давид Абрахам кој на крајот сакајќи да дојде до топката го удри тренерот на противничкиот тим. Кога Абрахам

Скандал во Бундес-лигата: Капитенот на Ајнтрахт како цунами пројде и го оттурна тренерот на Фрајбург

Скандал во Бундес-лигата: Капитенот на Ајнтрахт како цунами пројде и го оттурна тренерот на Фрајбург

Фрајбург го совлада Ајнтрахт Франкфурт со 1-0, а скандалот на овој меч се случи во самата завршница, кога капитенот на гостите Давид Абрахам намерно го оттурна тренерот на домашниот состав, Кристијан Штрејх. Се случи вистинска мешаница, домашните фудбалери гневни поради ваквиот неспортски потег го нападнаа Абрахам, а на крајот тој заработи црвен картон

Играч на Ајнтрахт го разнесе противничкиот тренер

Играч на Ајнтрахт го разнесе противничкиот тренер

Несекојдневен инцидент се случи на натпреварот помеѓу Фрајбург и Ајнтрахт Франкфурт одигран вечерва во Бундес лигата. Мечот заврши со триумф на Фрајбург 1:0, меѓутоа германската јавност е шокирана од она што се случи во последните моменти од натпреварот. Фудбалерот на Ајнтрахт, Аргентинецот Давид Абрахам во обид што побргу да ја земе топката која заврши

Мајсторе што ти стана: Заработи црвен картон поради старт над противнички тренер

Мајсторе што ти стана: Заработи црвен картон поради старт над противнички тренер

На натпреварот од Бундес лигата помеѓу Фрајбург и Ајнтрахт (1:0) се случи несекојдневна ситуација во која капитенот на гостите заработи црвен картон поради старт на домашниот тренер. Капитенот на Ајнтрахт Давид Абрахам во судиското продолжение се обиде да дојде топката која излезе во аут и притоа го турна тренерот на домашната екипа, Кристијан Штајх

Хаос во Бундеслигата: Дефанзивецот на Ајнтрахт го патосираше тренерот на Фрајбург, Брих делеше црвени картони

Хаос во Бундеслигата: Дефанзивецот на Ајнтрахт го патосираше тренерот на Фрајбург, Брих делеше црвени картони

Со пресметката меѓу Фрајбург и Ајнтрахт Франкфурт беше заокружено 11-то коло во Бундеслигата, но натпреварот кој се одигра на „Шварцвалд“ стадионот донесе голем хаос на теренот во самата завршница, а воедно му донесе и доста работа на главниот судија Брих. Во ситуација кога Фрајбург имаше минимално водство од 1:0, длабоко во судиското надополнување

Бундес лига: Фудбалер на Ајнтрахт предизвика хаос

Бундес лига: Фудбалер на Ајнтрахт предизвика хаос

Слична работа веројатно никогаш не е видена на терените на Бундес лигата. Актери беа фудбалерот на Ајнтрахт, Давид Абрахам и тренерот на Фрајбург, Кристијан Штрајх. Се играше петтата минута од надополнувањето на времето на натпреварот во Фрајбург, домаќинот имаше минимална предност, а топката излезе во аут, во правец кон Штрајх, којшто се тргна и ја

Скандал во Бундеслигата, капитен нокаутира тренер среде меч

Скандал во Бундеслигата, капитен нокаутира тренер среде меч

Скандал се случи на мечот меѓу Фрајбург и Ајнтрахт Франкфурт (2-1), затоа што во финишот имаше немили сцени во кои настрада капитенот на гостите и тренерот на домашните. Давид Абрахам ги загуби нервите и во судиското надополнување „удри“ по тренерот Кристијан Страјх. Топката заврши во аут, а додека Абрахам трчаше по неа, удри со телото во тренерот

И во Бундеслигата се тепаат – Бокс меч имаше на „Шварцвалд арена“

И во Бундеслигата се тепаат – Бокс меч имаше на „Шварцвалд арена“

Капитенот на Ајнтрахт Франкфурт го турна тренерот на Фрајбург што беше знак за масовна тепачка Капитенот на Ајнтрахт Франкфурт, Давид Абрахам предизвика масовна тепачка во финишот на мечот против Фрајбург, откако грубо го турна домашниот тренер Кристијан Штрајх. При резултат 1:0 за Фрајбург во 95. минута, Абрахам реагираше неспортски и предизвика инцидент,

Хаос на натпреварот меѓу Фрајбург и Ајнтрахт, три црвени картони и „нокаут“ на тренерот

Хаос на натпреварот меѓу Фрајбург и Ајнтрахт, три црвени картони и „нокаут“ на тренерот

Капитенот на Ајнтрахт, Давид Абрахам доби црвен картон во финишот на средбата со Фрајбург откако го удри тренерот на противничката екипа Кристијан Стрејх. По овој инцидент настана вистински хаос на натпреварот на кој повеќе играчи од двете екипи имаа директен контакт, тепачката донесе три црвени картони. Former FC Basel defender and current captain

Хаос на натпреварот меѓу Фрајбург и Ајнтрахт, три црвени картони и „нокаутот“ на тренерот

Хаос на натпреварот меѓу Фрајбург и Ајнтрахт, три црвени картони и „нокаутот“ на тренерот

Капитенот на Ајнтрахт, Давид Абрахам доби црвен картон во финишот на средбата со Фрајбург откако го удри тренерот на противничката екипа Кристијан Стрејх. По овој инцидент настана вистински хаос на натпреварот на кој повеќе играчи од двете екипи имаа директен контакт, тепачката донесе три црвени картони. Former FC Basel defender and current captain