притисни ентер »

Игало си го исполни сонот со трансфер во Јунајтед, но доаѓа со скршено срце
Игало си го исполни сонот со трансфер во Јунајтед, но доаѓа со скршено срце

Игало си го исполни сонот со трансфер во Јунајтед, но доаѓа со скршено срце

„Црвените ѓаволи“ оваа зима донесоа алтернативен играч за краток период, го доведоа Одион Игало, бидејки Маркус Рашфорд е долг период повреден, па им е потребен нов напаѓач. Игало беше веројатно една од најреалните опции за да се остварат оваа зима, па Јунајтед ќе се обиде да остане во битка за топ4 сезонава со Игало и Марсијал напред, барем додека