притисни ентер »

Чаирска „романтика“: Си го нашол голфот на трупчиња!
Чаирска „романтика“: Си го нашол голфот на трупчиња!

Чаирска „романтика“: Си го нашол голфот на трупчиња!

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле тркалата од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во полиција. Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Во Чаир како во Чикаго: My ги украле тркалата, автомобилот го оставиле на цигли

Во Чаир како во Чикаго: My ги украле тркалата, автомобилот го оставиле на цигли

Синоќа во населбата Чаир непознати лица го демолирале автомобилот од типот „Голф“, крадејќи ги сите четири тркала по што го оставиле на цигли. Автомобилот бил паркиран пред супермаркетот ,,Метро” во населбата Чаир.

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Непознат сторител утрото извршил тешка кражба од автомобил „Голф“ и ги одзел пневматиците. Инцидентот, кој се случил на паркинг простор на улицата “Архиепископ Доситеј“, го пријавил 41-годишен скопјанец А.Д. Се работи на расчистување на случајот.

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Непознат сторител утрото извршил тешка кражба од автомобил „Голф“ и ги одзел пневматиците. Инцидентот, кој се случил на паркинг простор на улицата “Архиепископ Доситеј“, го пријавил 41-годишен скопјанец А.Д. Се работи на расчистување на случајот.

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Непознат сторител утрото извршил тешка кражба од автомобил „Голф“ и ги одзел пневматиците. Инцидентот, кој се случил на паркинг простор на улицата “Архиепископ Доситеј“, го пријавил 41-годишен скопјанец А.Д. Се работи на расчистување на случајот. извор: Makfax

Паркирал „Голф“ во Чаир, го затекнал без тркала

Паркирал „Голф“ во Чаир, го затекнал без тркала

Глетка на автомобил поставен на бекатон цигли откако му биле украдени сите четири тркала затекнал денеска изутринава сопственик на автомобилот од марката „Голф“ во скопската населба Чаир. Кражбата се случила во близина на прометен маркет каде во текот на ноќтта возилото било паркирано. Сопственикот веднаш ја пријавил кражбата во полицијата која што

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Непознат сторител утрото извршил тешка кражба од автомобил „Голф“ и ги одзел пневматиците. Инцидентот, кој се случил на паркинг простор на улицата “Архиепископ Доситеј“, го пријавил 41-годишен скопјанец А.Д. Се работи на расчистување на случајот. извор: Makfax

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Украдени тркалата од автомобил на паркинг во Скопје

Непознат сторител утрото извршил тешка кражба од автомобил „Голф“ и ги одзел пневматиците. Инцидентот, кој се случил на паркинг простор на улицата “Архиепископ Доситеј“, го пријавил 41-годишен скопјанец А.Д. Се работи на расчистување на случајот.

Скопјанец си го нашол „Голфот“ на „столпчиња“

Скопјанец си го нашол „Голфот“ на „столпчиња“

На 13.08.2019 година во 05,25 часот во СВР Скопје А.Д.(41) пријавил дека на улицата „Архиепископ Доситеј“ на паркинг простор непознат сторител извршил тешка кражба  од патничко моторно возило „Голф“ и ги одзел пневматиците, информира МВР. Се работи на расчистување на случајот.

Го паркирал Голфот на паркинг во Скопје - Го нашол без тркала

Го паркирал Голфот на паркинг во Скопје - Го нашол без тркала

Го паркирал Голфот на паркинг во Скопје, а утредента го нашол без тркала. МВР информира дека 41-годишниот А.Д. од Скопје пријавил дека на улицата “Архиепископ Доситеј“ на паркинг простор непознат сторител извршил тешка кражба  од патничко моторно возило “Голф“ и ги одзел пневматиците . Се работи на расчистување на случајот.