притисни ентер »

Стоилов: Ментално нестабилни сме сите во државата што дозволуваме вака да ни прават
Стоилов: Ментално нестабилни сме сите во државата што дозволуваме вака да ни прават

Стоилов: Ментално нестабилни сме сите во државата што дозволуваме вака да ни прават

Macedonia's Stojanche Stoilov scores during the Handball World Championship first round match between Japan and Macedonia in Munich, Germany, Friday, Jan. 11, 2019. (AP Photo/Matthias Schrader) По некоја политичка одлука, голем дел од политичарите се изјаснуваат со свој став, дали преку прес-конференции, дали преку социјалните медиуми. Во последно

Столе Стоилов: „Сите сме ментално нестабилни во државава“

Столе Стоилов: „Сите сме ментално нестабилни во државава“

Откако вчера во собранието беше изгласана промената на името на земјата, на „Фејсбук“ се огласи и капитенот на „Вардар“ и член на ракометната репрезентација, Столе Стоилов. Тој од Германија, каде што се игра Светското првенство во ракомет, порача дека земјата за него секогаш ќе биде Македонија. „Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме

Столе Стоилов: „Сите сме ментално нестабилни во државава“

Столе Стоилов: „Сите сме ментално нестабилни во државава“

Откако вчера во собранието беше изгласана промената на името на земјата, на „Фејсбук“ се огласи и капитенот на „Вардар“ и член на ракометната репрезентација, Столе Стоилов. Тој од Германија, каде што се игра Светското првенство во ракомет, порача дека земјата за него секогаш ќе биде Македонија. „Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме

Стоилов: Срам да ни е на сите….

Стоилов: Срам да ни е на сите….

Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават !!! Срам да ни е на сите…. За мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА !!!

Се јави и македонската икона: “Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават!!! Срам да ни е на сите”

Се јави и македонската икона: “Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават!!! Срам да ни е на сите”

“Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават !!! Срам да ни е на сите…. За мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА !!!”, напиша Стојанче Стоилов на својот Фејсбук профил по промената на државното име.

Столе Стоилов се огласи за промената на името од Светското во Германија

Столе Стоилов се огласи за промената на името од Светското во Германија

Со шест голови од исто толку обиди и со гранитна игра во одбраната, Стојанче Стоилов беше најзаслужен за убедливата победа на Македонија над Јапонија на стартот од Светското првенство во Германија и Данска. Но, револтиран од политичките случувања во земјата, Стоилов се огласи на Фејсбук.

Стоилов: Срам да ни е на сите….

Стоилов: Срам да ни е на сите….

Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават !!! Срам да ни е на сите…. За мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА !!!

Столе Стоилов за Северна: Срам да ни е на сите….

Столе Стоилов за Северна: Срам да ни е на сите….

Ракометарот Стојанче Стоилов не ја прифаќа Северна како име на својата држава. “Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават !!! Срам да ни е на сите…. За мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА !!!”, напиша ракометната ѕвезда и миленик на македонската публика кој денеска го играше последниот меч како Република Македонија. На мечот