притисни ентер »

Вавринка даде се од себе: Ниту одблиску доволно за Новак!

Вавринка даде се од себе: Ниту одблиску доволно за Новак!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Рим – Србинот по 76 минути тенис во италијанската престолнина имаше 2-0 во сетови, и беше подобар од 316. играч на планетата Стен Вавринка. Во сетови беше 6:2, 6:2 за освојувачот на 20 Грен слем титули, па Ѓоковиќ во борба за полуфинале ќе игра против осмиот носител