притисни ентер »

Еве кога тие највише уживаат во ***
Еве кога тие највише уживаат во ***

Еве кога тие највише уживаат во ***

Почетната хипотеза е дека сексот е навистина неспоредливо подобар со возраста. Поканивме три генерации жени да ни го потврдат тоа. Марија (25), Хана (32) и Милица (40) ни раскажаа за развојниот пат на женската перцепција за сексот низ фазите на личен развој. Работите што тие рекоа ќе ве извлечат од летаргичната пандемиска реалност и ќе ве натераат

Тие открија кои години се најдобри за се*с!

Тие открија кои години се најдобри за се*с!

Почетната хипотеза е дека сексот е навистина неспоредливо подобар со возраста. Поканивме три генерации жени да ни го потврдат тоа. Марија (25), Хана (32) и Милица (40) ни раскажаа за развојниот пат на женската перцепција за сексот низ фазите на личен развој. Работите што тие рекоа ќе ве извлечат од летаргичната пандемиска реалност и ќе ве натераат

4 видови интимни односи поради кои луѓето не се чувствуваат добро – ова никој не го сака

4 видови интимни односи поради кои луѓето не се чувствуваат добро – ова никој не го сака

За добар секс потребно ви е да имате вистински партнер и секако - страст. Иако оваа формула е многу едноставна, постојат фактори кои што сексот можат дополнително да го зачинат. Секс според распоред Иако е добро да бидете организирани и да внимавате за секоја најмала ситница, сексот не треба да биде на вашата листа на обврски. Многу е тешко да издвоите

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Сексот е природна и прекрасна работа. Може да имате одличен секс без љубов и емоции и тоа е сосема во ред, ако и двајцата го сакате тоа. Сексот со емоции е „малку“ поинаква приказна. Нивото на интензитет и чувството што трае и трае потоа се незаменливи. Можеби понекогаш е тешко да се „прочита“ што мисли и што чувствува мажот. Ако уште не ви кажал „те

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Сексот е природна и прекрасна работа. Може да имате одличен секс без љубов и емоции и тоа е сосема во ред, ако и двајцата го сакате тоа. Сексот со емоции е „малку“ поинаква приказна. Нивото на интензитет и чувството што трае и трае потоа се незаменливи. Можеби понекогаш е тешко да се „прочита“ што мисли и што чувствува мажот. Ако уште не ви кажал „те

Жените уживаат во сексот најмногу кон 40-те

Жените уживаат во сексот најмногу кон 40-те

Најголемо задоволство од сексот жените почнуваат да го добиваат до 40-годишна возраст, покажа истражување во САД. Според сексолозите кон и по 40-те години жените повеќе не се комплексират од особеностите на своето тело – веќе не се вознемируваат многу-многу ниту за вишокот килограми, ниту од недостатоците на фигурата. Затоа тие се опуштаат и го добиваат

Работи кои мажите ги копираат од филмовите за возрасни, а жентие не ги сакаат

Работи кои мажите ги копираат од филмовите за возрасни, а жентие не ги сакаат

Многу луѓе гледаат порно филмови за да ги подобрат своите сексуални вештини – но не треба да ги копираат сите потези што ги гледаат на снимките. На социјалната мрежа Редит, жените ги откриле грешките што ги прават мажите кога се обидуваат да имитираат одредени техники што ги гледаат во филмовите за возрасни. ВНИМАВАЈТЕ: Сексот во вода може да биде

Жените во овие хороскопски знаци се вистинска „бомба“ во кревет

Жените во овие хороскопски знаци се вистинска „бомба“ во кревет

Гледањето содржина за возрасни може да биде нешто што го правите кога сте сами, но многу хороскопски знаци користат гледање филмови за возрасни за да го подобрат својот сопствен сексуален живот. Еве и кои се тие знаци: Овен Овој знак е многу експресивен во сексот и во своите желби. Тој е страствен, сака забава и нема да се двоуми да проба нови работи

Овие хороскопски знаци во кревет сакаат да испробаат буквално сè: Нивната имагинација нема крај!

Овие хороскопски знаци во кревет сакаат да испробаат буквално сè: Нивната имагинација нема крај!

ОВЕН Овој знак е многу отворен во сексот и за своите желби. Тој е страствен, сака забава и нема да се воздржи да испроба нови работи во кревет. Со Марс како негов владетел, има голема желба често да го подобрува својот сексуален живот. Доколку мисли дека гледањето на филмови за возрасни ќе му внесе промени во спалната соба, тогаш ќе испроба безброј

Овие четири знаци најмногу ги измамуваат своите партнери

Овие четири знаци најмногу ги измамуваат своите партнери

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои знаци сакаат да го подобрат животот во кревет на кој било начин. Тие често го прават ова на таков начин што за нив не е битно каков им е партнерот, туку колку ги имаат. Тие не се нужно прељубници, но тие се незаситени