притисни ентер »

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица
Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус, од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

Регистрирани 447 нови случаи на ковид-19, 10 починати и 331 оздравен пациент

Регистрирани 447 нови случаи на ковид-19, 10 починати и 331 оздравен пациент

Во последните 24 часа од направени 2543 тестирања регистрирани се 477 нови случаи на Ковид-19, 10 починати лица на возраст од 47 до 88 години, сите починати во болнички услови и 331 оздравен пациент, информира Министерството за здравство. Во последните 24 часа од направени 2543 тестирања регистрирани се 477 нови случаи на Ковид-19, 10 починати лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус, од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус, од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

Десет лица починаа, уште 477 случаи на ковид-19 од 2.543 тестирања

Десет лица починаа, уште 477 случаи на ковид-19 од 2.543 тестирања

Десет лица починаа од компликации од ковид-19 изминатите 24 часа, а регистрирани се 477 нови случаи од направени 2. 543 тестирања. Со тоа вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 87.590, бројката на оздравени пациенти е 68.695, на починати е 2.657, а бројот на активни случаи изнесува 16.238. Новите

477 новозаразени со коронавирусот, десет лица починале

477 новозаразени со коронавирусот, десет лица починале

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5, Струмица-20, Крива Паланка-6, Радовиш-6, Крушево-5, Кочани-4,

477 новозаразени со ковид во земјава во изминатото деноноќие

477 новозаразени со ковид во земјава во изминатото деноноќие

Во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 221 -Куманово 27 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 24 -Тетово 12 -Струга 3 -Велес 7 -Битола 15 -Охрид 17 -Кавадарци 20 -Гостивар 18 -Гевгелија 5 -Струмица 20 -Крива Паланка 6 -Радовиш 6 -Крушево 5 -Кочани 4 -Пробиштип 3 -Македонски Брод 2 -Пехчево 3

Нови 477 заразени со Ковид – 19, починаа 10 лица

Нови 477 заразени со Ковид – 19, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,