притисни ентер »

Ракометарите го играат клучниот натпревар за опстанок на Европското првенство
Ракометарите го играат клучниот натпревар за опстанок на Европското првенство

Ракометарите го играат клучниот натпревар за опстанок на Европското првенство

Loading Video... - Ако победиме со два гола мислам дека носиме бодови што е многу важно. Натпревар кај што ќе видиме кои сме и што сме. Треба да поправиме некои грешки од натпреварот со Чешка кој според мене воопшто не беше лош, добро беше. Но, тие ситници ја прават разликата дали ќе победиш или не на крај. Така да се надевам дека ќе ги поправиме и

Стоилов: Ова е меч на кој ќе видиме кои сме и што сме

Стоилов: Ова е меч на кој ќе видиме кои сме и што сме

За „Дерби“ од Виена, Ристе Влахов Македонија вечерва ја очекува последниот, клучен натпревар од првата фаза на Европското првенство и тоа против домаќинот Австрија. Средбата започнува од 18:15 часот во Виена, а пикерот Стојанче Стоилов е оптимист и верува дека ќе одговориме на задачата и ќе обезбедиме пласман во главната рунда на шампионатот, -Ова

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. – Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Стоилов: Освен што се домаќини, ништо друго не ме плаши Од Австријците!

Стоилов: Освен што се домаќини, ништо друго не ме плаши Од Австријците!

На неколку часа до натпреварот против Австрија (18.15), македонските репрезентативци опуштени и без некој грч ги споедлија очекувањата и мислите во однос на нивната блиска иднина. Од Виена, Владко Арсов Фото: Петр Стојановски Еден од најискусните, Стојанче Стоилов,вели дека не е толку лоша играта на Македонија, ни недостигаат ситници кои, ако се поправат,

Стоилов: Освен тоа што се домаќини друго ништо не ме плаши!

Стоилов: Освен тоа што се домаќини друго ништо не ме плаши!

Искусниот пивот во македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов вели дека во играта на Македонија недостигаат ситници кои, ако се поправат, ќе ни донесат победа и против Австрија. - Ако победиме со два гола мислам дека носиме бодови што е многу важно. Натпревар кај што ќе видиме кои сме и што сме. Треба да поправиме некои грешки од натпреварот

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. – Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Стоилов: Ова е меч на кој ќе видиме кои сме и што сме

Стоилов: Ова е меч на кој ќе видиме кои сме и што сме

Стојанче Стоилов вели дека единствено нешто што го плаши кај Австријците е тоа што се домаќини. Стојанче Стоилов вели дека единствено нешто што го плаши кај Австријците е тоа што се домаќини. Македонија денеска со почеток од 18:15 часот игра против Австрија во клучен меч од Европското првенство. Целиме кон победа од два или повеќе разлика која сигурно

Големиот борец Стоилов најавува: Да победиме за себе и за целата нација

Големиот борец Стоилов најавува: Да победиме за себе и за целата нација

Да се биле или не. Македонската ракометна репрезентација веќе нема џокери, ќе мора да ја совлада Австрија доколку сака да се најде меѓу 12-те најдобри селекции на Европското првенство. Момците се подготвени, големиот борец во нашите редовите, Стојанче Стоилов вели дека мотивацијата не е проблем, сите се чувствуваат одлично. „Натпревар да се биде или

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. – Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Митревски и Стоилов: Одбраната го добива натпреварот. Да победиме за себе и за целата нација

Митревски и Стоилов: Одбраната го добива натпреварот. Да победиме за себе и за целата нација

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски ветува