притисни ентер »

Месечен хороскоп за декември 2021: Риби
Месечен хороскоп за декември 2021: Риби

Месечен хороскоп за декември 2021: Риби

Декември носи промени на полето на кариерата и среќат во љубовта. Речиси ја преживеавте 2021 година, изминатиот месец го насочивте вниманието кон партнерот или некоја личност која ви се допаѓа. Љубов Да го слушате своето срце некогаш значи свесно да донесете одлука која води кон болни последици, но тоа е некогаш неопходно бидејќи знаете дека тоа е

Месечен хороскоп за декември 2021: Јарец

Месечен хороскоп за декември 2021: Јарец

Декември е месец на целосна преобразба за Јарците. Ова е месец кој ви носи слатка романса и подобар квалитет на живот на работното место. Вашиот хороскоп за овој месец почнува со соларната еклипса во дванаесеттата куќа на духовноста. Таа ќе ве поттикне да погледнете во емоциите кои ги имате во себе  и да си простите за некои грешки од изминатите месеци

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ДЕКЕМВРИ: За Стрелецот одличен месец, Водолијата ќе шармира

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ДЕКЕМВРИ: За Стрелецот одличен месец, Водолијата ќе шармира

Овен Бидете подготвени на пораст на обврските, зголемена одговорност и работни ангажмани. Оние што се наоѓаат во сферата на бизнисот и личното докажување, ќе го надминат очекуваниот план и би можеле да остварат извонредни материјални и финансиски резултати. Иако комуникацијата со околината во одредени моменти ќе биде отежната, немојте да го губите

Месечен хороскоп за декември 2021: Стрелец

Месечен хороскоп за декември 2021: Стрелец

Среќен декември, драги Стрелци. Ова е месец кој носи ново поглавје во вашите животи. Продолжете со славењето бидејќи ова е ваша сезона која ви носи магија на сите полиња. Хороскопот е тука да ве носи низ еден од најважните месеци за вас, а тоа е благодарение на соларната еклипса на 4 декември која носи трансформативна енергија за Стрелците. Љубов Не

Месечен хороскоп за декември 2021: Шкорпија

Месечен хороскоп за декември 2021: Шкорпија

Драги Шкорпии, декемврискиот хороскоп е посветен на вашите финансии. Тој почнува со соларната еклипса на 4 декември во вашата втора куќа на финансии што ви носи подобро разбирање за вашиот однос кон парите. Љубов Во партнерските односи ќе биде важно да покажете смиреност и трпение но всушност во таквото настојување да останете невознемирени, можно

Месечен хороскоп за декември 2021: Вага

Месечен хороскоп за декември 2021: Вага

Добредојдовте во декември, драги Ваги! Дали сте подготвени за нови предизвици? Ова е месец во кој ќе научите многу. Вашиот декемвриски хороскоп почнува со можноста да се изразите отворено и јасно и да откриете нови одговори. Со оглед на тоа дека соларната еклипса на 4 декември се случува во вашата трета куќа на комуникација, па така пристапувате едно

Месечен хороскоп за декември 2021: Девица

Месечен хороскоп за декември 2021: Девица

Декември е месец на лични промени, драги Девици! Љубов Познавањето на себеси и своите граници е клуч за зачувување на блиските односи, но ако другите не ги познаваат вашите граници, тогаш не сте ги поставиле онака како што треба. Дајте им до знаење на другите колку сте подготвени да толерирате односно каде престанува вашата толеранција. Во текот на

Месечен хороскоп за декември 2021: Лав

Месечен хороскоп за декември 2021: Лав

Вашиот декември хороскоп предвидува желба за романса. Љубов Ако сте во врска, можно е да се соочите со ситуација да ја уништите шансата за продлабочување на партнерскиот однос, особено ако не покажете смиреност и разбирање. Во овој период ќе треба да ги отфрлите старите начини на однесување кои можеби се маскирани во некои ваши принципи и уверувања,

Дневен хороскоп (30 ноември 2021)

Дневен хороскоп (30 ноември 2021)

ОВЕН Доколку не сте доволно посветени на работата, ќе има некои последици. Обидете се да го промените вашиот став. Партнерот ви е верен и посветен. Се чувствувате задоволни.Водете грижа за зајакнување на имунитетот. БИК Потребно е да се работи на комуникација со деловното опкружување доколку сакате да бидете прифатени од истото. Можно е некој близок

Хороскоп за 30 ноември: Ракот да внимава на исхраната, Стрелецот ќе ја освои личноста што му се допаѓа

Хороскоп за 30 ноември: Ракот да внимава на исхраната, Стрелецот ќе ја освои личноста што му се допаѓа

ОВЕН Размислувате да воведете некои иновации во работата. Подготвени сте да се посветите на новите проекти. Можно е да не сте ги добиле сите емоции што ви се потребни и полека доаѓа крајот на вашата врска. Чувствителни стапала. БИК Немате доволно концентрација на работа и денес дури и основните обврски тешко ви паѓаат. Дојдовте до носењето важни одлуки