притисни ентер »

Ѓоковиќ до Вимблдон сигурно е на врвот, а потоа...
Ѓоковиќ до Вимблдон сигурно е на врвот, а потоа...

Ѓоковиќ до Вимблдон сигурно е на врвот, а потоа...

Врвот на АТП листата долго време е во сопственост на Новак Ѓоковиќ. Прворангираниот тенисер со пласманот во полуфиналето на Ролан Гарос и елиминацијата на Данил Медведев си обезбеди уште четири недели на првата позиција. Потоа следува Вимблдон, каде работите би можеле да се променат. Србинот ја брани титулата од последното издание на турнирот, па во