притисни ентер »

Каков имот пријавил градоначалникот на Арачиново кој ја затвори Општината поради „безбедносни причини“
Каков имот пријавил градоначалникот на Арачиново кој ја затвори Општината поради „безбедносни причини“

Каков имот пријавил градоначалникот на Арачиново кој ја затвори Општината поради „безбедносни причини“

По вторпат градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибрахими , кадар на ДУИ, стравува за својот живот, а овојпат реши од „безбедносни причини“ и да ја затвори Општината, чие работење поради неефикасноста е често предмет на критики во јавноста, а долговите и ги покриваат македонските граѓани. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Општина Арачиново не работи оти градоначалникот

Општина Арачиново нема да работи оти градоначалникот добил закани по живот

Општина Арачиново нема да работи оти градоначалникот добил закани по живот

Информативна служба на Општина Арачиново ги информира граѓаните дека општинската администрација од денеска нема да работи поради „безбедносни причини“откако градоначалникот доби закани по неговиот живот. „Градоначалникот Ридван Ибраими ги извести советниците за состојбата создадена по инцидентот на 23.05.2023 година и одлуката за прекин на работата

Општина Арачиново ги затвори вратите, поради безбедносни причини нема да работат најмалку една недела

Општина Арачиново ги затвори вратите, поради безбедносни причини нема да работат најмалку една недела

реклама Веќе два дена општина Арачиново ги затвори вратите за граѓаните. На работа не оди ниту градоначалникот на општината ниту администрацијата. Причината за ова како што вели градоначалникот Ридван Ибрахими, се постојаните закани по живот упатени до него и другите вработени. -Не само што мене лично како градоначалник ми се закануваат, туку и на

Општина Арачиново нема да работи поради заканите по живот кон градоначалникот

Општина Арачиново нема да работи поради заканите по живот кон градоначалникот

Информативна служба на Општина Арачиново ги информира граѓаните дека општинската администрација од денеска нема да работи поради „безбедносни причини“откако градоначалникот доби закани по неговиот живот. „Градоначалникот Ридван Ибраими ги извести советниците за состојбата создадена по инцидентот на 23.05.2023 година и одлуката за прекин на работата

Општина Арачиново ги затвори вратите, поради безбедносни причини нема да работат најмалку една недела

Општина Арачиново ги затвори вратите, поради безбедносни причини нема да работат најмалку една недела

Веќе два дена општина Арачиново ги затвори вратите за граѓаните. На работа не оди ниту градоначалникот на општината ниту администрацијата. Причината за ова како што вели градоначалникот Ридван Ибрахими, се постојаните закани по живот упатени до него и другите вработени. -Не само што мене лично како градоначалник ми се закануваат, туку и на целата општинска

Општина Арачиново под клуч поради страв по безбедноста, Спасовски го повика градоначалникот да ги реши внатрепартиските проблеми

Општина Арачиново под клуч поради страв по безбедноста, Спасовски го повика градоначалникот да ги реши внатрепартиските проблеми

Embedded video for Општина Арачиново под клуч поради страв по безбедноста, Спасовски го повика градоначалникот да ги реши внатрепартиските проблеми

Општина Арачиново нема да работи оти градоначалникот добил закани по живот

Општина Арачиново нема да работи оти градоначалникот добил закани по живот

Информативна служба на Општина Арачиново ги информира граѓаните дека општинската администрација од денеска нема да работи поради „безбедносни причини“откако градоначалникот доби закани по неговиот живот. Градоначалникот Ридван Ибраими ги извести советниците за состојбата создадена по инцидентот на 23.05.2023 година и одлуката за прекин на работата

Се огласи Брахим Ајвази: Побара од Али Ахмети да ги помирува со градоначалникот на Арачиново „за да не дојде до најлошото“

Се огласи Брахим Ајвази: Побара од Али Ахмети да ги помирува со градоначалникот на Арачиново „за да не дојде до најлошото“

Добивај вести на Viber Поранешниот градоначалник на Арачиново, Брахим Ајвази, се јави со изјава за ТВ21 откако општината денеска стави клуч на врати и актуелниот градоначалник Ридван Ибрахими пред медиумите рече дека нема услови за работа по претрпените закани. Ајвазиј во изјава за ТВ21 вели дека земјиштето не е узурпирано туку со него управува неговото

МВР презеде мерки за безбедноста во Арачиново, министерот упатува на „меѓусебно расчистување на недоразбирањата“

МВР презеде мерки за безбедноста во Арачиново, министерот упатува на „меѓусебно расчистување на недоразбирањата“

Имаме пријава пред некој ден за нарушување на безбедноста во Општина Арачиново и веќе се преземени мерки во согласност со насоките кои ги даде Јавното обвинителство и ќе бидат поднесени пријави против овие лица, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање околу најавите на Општината дека општинската администрација на