притисни ентер »

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство
Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Сребрен медал за Витомир Трајковски од „Макпетрол“ на Европското карате-првенство што од 9 до 11 февруари се одржа во Тбилиси, Грузија. На меѓународниот собир настапија над 1.100 каратисти од 49 земји. Претставникот на скопскиот клуб е единствениот член на македонската репрезентација што на шампионатот се закити со одличје. Трајковски, кој се натпреваруваше

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Сребрен медал за Витомир Трајковски од „Макпетрол“ на Европското карате-првенство што од 9 до 11 февруари се одржа во Тбилиси, Грузија. Претставникот на скопскиот клуб е единствениот член на македонската репрезентација што на шампионатот се закити со одличје. На меѓународниот собир настапија над 1.100 каратисти од 49 земји. Трајковски, кој се натпреваруваше

Нов медал за Трајковски од големите натпреварувања

Нов медал за Трајковски од големите натпреварувања

Во вчерашното попладневно финале на Европското првенство за кадети, јуниори и за постари јуниори, во борби и во кати, македонскиот репрезентативец требаше да се бори со Гор Нерсисјан од Ерменија. Со тоа тој продолжи со освојување медали од големите натпреварувања, оти освои медали и на ланскиот континентален шампионат и на Светското првенство во 2022

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Сребрен медал за Витомир Трајковски од „Макпетрол“ на Европското карате-првенство што од 9 до 11 февруари се одржа во Тбилиси, Грузија. Претставникот на скопскиот клуб е единствениот член на македонската репрезентација што на шампионатот се закити со одличје. На меѓународниот собир настапија над 1.100 каратисти од 49 земји. Трајковски, кој се натпреваруваше

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Витомир Трајковски од „Макпетрол“ освои сребро на Европското карате-првенство

Сребрен медал за Витомир Трајковски од „Макпетрол“ на Европското карате-првенство што од 9 до 11 февруари се одржа во Тбилиси, Грузија. Претставникот на скопскиот клуб е единствениот член на македонската репрезентација што на шампионатот се закити со одличје. На меѓународниот собир настапија над 1.100 каратисти од 49 земји. Трајковски, кој се натпреваруваше

Карате: Витомир Трајковски од Макпетрол освои сребро на ЕП

Карате: Витомир Трајковски од Макпетрол освои сребро на ЕП

Македонскиот каратист, член на КК Макпетрол, Витомир Трајковски освои сребрен медал на Европското првенство (ЕП) што се одржа во Тбилиси, Грузија. Трајковски се натпреваруваше во возрасната категорија до 21 година и во категоријата до 84 килограми Тој го освои сребрениот медал по нерешениот резултат, 3:3 во финалната борба против Ерменецот Гор Нерсисјан

Витомир Трајковски го освои сребрениот медал на ЕП во Тбилиси

Витомир Трајковски го освои сребрениот медал на ЕП во Тбилиси

Картистот на Макпетрол Витомир Трајковски го освои сребрниот медал на Европското карате-првенство што се одржа во Тбилиси, Грузија. Трајковски е единствениот член на македонската репрезентација кој успеа да се закити со медал. Тој во финалната борба по нерешен резултат 3-3 беше совладан од Ерменецот Гор Нерсисјан кој победи со прв земен поен. Македонскиот

У21: Трајковски освои сребро на Европското првенство во карате

У21: Трајковски освои сребро на Европското првенство во карате

Македонскиот каратист Витомир Трајковски го освои вечерва сребрениот медал во категоријата до 84 килограми на завршниот ден од Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори чиј домаќин беше грузискиот главен град Тбилиси. Борбата за златниот медал меѓу Трајковски и неговиот ерменски противник Нерсисијан Гор во конкуренција на помлади сениори

Витомир Трајковски од Макпетрол освои сребро на Европското карате-првенство

Витомир Трајковски од Макпетрол освои сребро на Европското карате-првенство

Сребрен медал за Витомир Трајковски од Макпетрол на Европското карате-првенство што од 9 до 11 февруари се одржа во Тбилиси. Претставникот на скопскиот клуб е единствениот член на македонската репрезентација што на шампионатот се закити со одличје. На меѓународниот собир настапија над 1.100 каратисти од 49 земји. Трајковски, кој се натпреваруваше во