притисни ентер »

Солени полнети триаголници
Солени полнети триаголници

Солени полнети триаголници

Ова беше експеримент, ама на крајот испадна прекрасно, вкусно јадење, кое може да биде и самостојно, но и како прилог за некое друго... Вкусовите така убаво се споија, а Армониа брускетите со спанаќ и сирење совршено придонесоа вкусот да се потполни... Компирите сварете ги во лушпа (кај мене беа поголеми) излупете ги, зачинете ги, додајте го путерот