притисни ентер »

Доаѓа и во Европа: Kia го претстави електричниот SUV EV9 со три реда седишта / ФОТО+ВИДЕО

Доаѓа и во Европа: Kia го претстави електричниот SUV EV9 со три реда седишта / ФОТО+ВИДЕО

Електричните кросовери се сè попопуларни, но повеќето од нив имаат една заедничка карактеристика, два реда седишта. Иако има неколку исклучоци, вклучувајќи ги Rivian R1S и Tesla Model X, електричните автомобили со три реда седишта се ретки и релативно скапи. Меѓу нив сега се вбројува и целосно новиот електричен SUV EV9. EV9 станува предводник во гамата