притисни ентер »

Каролина Херера: Карнери, рози и вртоглави волумени!
Каролина Херера: Карнери, рози и вртоглави волумени!

Каролина Херера: Карнери, рози и вртоглави волумени!

Освежувачка колекција! Пролет, лето, есен, зима – Тимот на Каролина Херера работи без оглед на сезоната. Секоја колекција на овој бренд е преполна со најсветли и најчисти бои и секогаш со волуминозни ракави. Се разбира, цветните отпечатоци се секогаш различни, но и секогаш весели. Сето ова може да се припише на свежата есен 2020, во новата колекција

Модна недела во Њујорк: 30 модни стилови!

Модна недела во Њујорк: 30 модни стилови!

Модна недела во Њујорк … Додека многу дами се подготвуваа за церемонијата, доделување на наградите „Оскари“ во сончевиот Лос Анџелес, други модни дизајнери се подготвуваа за модните ревии во студениот Њујорк. Модната недела започна во Големото јаболко, што значи дека многу уредници, клиенти, влијателни луѓе и едноставно оние кои не се рамнодушни кон

Повик за гламур и храброст: Колекцијата на Оскар де ла Рента за есен/зима 2020

Повик за гламур и храброст: Колекцијата на Оскар де ла Рента за есен/зима 2020

На модната недела во Њујорк својата колекција за есен/зима 2020. година ја претстави и реномираната модна куќа Оскар де ла Рента. Препознатлив како бренд со чие име се поврзуваат отменоста и елеганција, колекцијата за следната студена сезона ги исполни сите очекувања. Богатиот избор на најразлични гамурозни фустани ги воодушеви и љубителите на модата

Колекцијата на Каролина Херера на модната недела во Њујорк го одзема здивот!

Колекцијата на Каролина Херера на модната недела во Њујорк го одзема здивот!

Пред три дена официјално започна модната недела во Њујорк, а меѓу првите својата колекција за есен/зима 2020. ја претстави модната куќа Каролина Херера. Познат по елегантните парчиња и исклучително женствените кроеви, познатиот бренд ни овој пат не ги разочара љубителките на ваквата мода. Она што прво паѓа на памет кога ќе ја погледнеме колекцијата

Повик за гламур и смелост: Колекцијата на Оскар де ла Рента за есен / зима 2020

Повик за гламур и смелост: Колекцијата на Оскар де ла Рента за есен / зима 2020

На Модната недела во Њујорк својата модна колекција за есен / зима 2020 година ја претстави и реномираната модна куќа на Оскар де ла Рента . Препознатлив како бренд со чие име се врзува отменост и елеганција, колекцијата за следната студена сезона нѐ исполни со исчекување. Богатиот избор на различни гламурозни фустани ги воодушеви љубителите на модата

Највпечатливи моменти од Модната недела во Њујорк

Највпечатливи моменти од Модната недела во Њујорк

Посетителите на Модната недела во Њујорк и оваа година не беа разочарани од тоа што го презентираа модните дизајнери. Покрај новите колекции на славните дизајнери, беа претставени различни комбинации на материјали, бои и дизајни инспирирани од секојдневието. Модната недела во Њујорк почна во голем стил, со колекција на модната куќа Carolina Herrera

Колекцијата на Каролина Херера ни носи пролет и во зима – волшебни модели, бои и дезени!

Колекцијата на Каролина Херера ни носи пролет и во зима – волшебни модели, бои и дезени!

Каролина Херера својата империја ја остави во сигурни раце! Брендот под креативно водство на дизајнерот Вес Гордон, има светла, свежа, енергична иднина. На Њујоршката модна недела 33-годишниот дизајнер прикажа една напредна визија во која успеа да сублимира елеганција, романтика и младешка игривост, спојувајќи ја препознатливоста на брендот со неговото

Впечатливи бои, панделки, тил, волуменозни ракави...: Оваа модна ревија нѝ ја врати љубовта кон отмениот женствен стил

Впечатливи бои, панделки, тил, волуменозни ракави...: Оваа модна ревија нѝ ја врати љубовта кон отмениот женствен стил

Започна модната недела во Њујорк, а покрај тоа што многумина тврдат дека не е повеќе толку возбудлива како порано поради огромниот број на луксузни брендови кои се повлекле од истата, таа и понатаму привлекува голем интерес. Во понеделникот беше одржана ревијата на брендот “Каролина Херера” за есен/зима 2020 година, а сосема е јасно дека боите се главната