притисни ентер »

Тинејџерка во САД предизвика сообраќајка поради „Bird Box“ предизвикот
Тинејџерка во САД предизвика сообраќајка поради „Bird Box“ предизвикот

Тинејџерка во САД предизвика сообраќајка поради „Bird Box“ предизвикот

17-годишна девојка од Јута, САД предизвика верижен судир поради возење со превез преку очите. Инспирирана од „Bird Box“ предизвикот кој владее на интернет, тинејџерката со автомобилот се судрила со возило од спротивниот правец, по што удрила во трето возило. Полицаецот Тревис Лејман за локалните медиуми изјави дека тинејџерката била во камионет со