притисни ентер »

109 нови случаи со Ковид-19, оздравени 422 пациенти
109 нови случаи со Ковид-19, оздравени 422 пациенти

109 нови случаи со Ковид-19, оздравени 422 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, Битола-1, Охрид-2, Кавадарци-15, Гостивар-10, Гевгелија-1, Радовиш-2,  Демир Хисар-1, Македонски Брод-2, Виница-3, Свети Николе-5, Кичево-7,

109 новозаразени од вурусот, починал еден пациент

109 новозаразени од вурусот, починал еден пациент

Во последните 24 часа во Македонија се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 20 -Куманово 16 -Штип 13 -Прилеп 1 -Тетово 3 -Струга 2 -Велес 4 -Битола 1 -Охрид 2 -Кавадарци 15 -Гостивар 10 -Гевгелија 1 -Радовиш 2 -Демир Хисар 1 -Македонски Брод 2 -Виница 3 -Свети Николе 5 -Кичево 7 -Неготино 1 Почината е една

Регистрирани 109 нови случаи на Ковид-19, починало едно лице, а оздравеле 422 пациенти

Регистрирани 109 нови случаи на Ковид-19, починало едно лице, а оздравеле 422 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, Битола-1, Охрид-2, Кавадарци-15, Гостивар-10, Гевгелија-1, Радовиш-2, Демир Хисар-1, Македонски Брод-2, Виница-3, Свети Николе-5, Кичево-7,

Нови 109 случаи со ковид-19, еден починат и 422 оздравени

Нови 109 случаи со ковид-19, еден починат и 422 оздравени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, Битола-1, Охрид-2, Кавадарци-15, Гостивар-10, Гевгелија-1, Радовиш-2,  Демир Хисар-1, Македонски Брод-2, Виница-3, Свети Николе-5, Кичево-7,

Регистрирани 109 нови случаи на Ковид-19, починало едно лице, а оздравеле 422 пациенти

Регистрирани 109 нови случаи на Ковид-19, починало едно лице, а оздравеле 422 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, Битола-1, Охрид-2, Кавадарци-15, Гостивар-10, Гевгелија-1, Радовиш-2, Демир Хисар-1, Македонски Брод-2, Виница-3, Свети Николе-5, Кичево-7,

Денеска 422 оздравени пациенти - ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА СИТЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

Денеска 422 оздравени пациенти - ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА СИТЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 додека 422 се оздравени, а едно лице ја загуби битката со коронавирусот. Вкупната бројка на К овид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 11942,  бројката на оздравени пациенти е 8087, на починати е 528, а во моментов

Денеска 422 оздравени пациенти - ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА СИТЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

Денеска 422 оздравени пациенти - ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА СИТЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 додека 422 се оздравени, а едно лице ја загуби битката со коронавирусот. Вкупната бројка на К овид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 11942,  бројката на оздравени пациенти е 8087, на починати е 528, а во моментов

Регистрирани 109 нови случаи на ковид-19, оздравеле 422 пациенти

Регистрирани 109 нови случаи на ковид-19, оздравеле 422 пациенти

Фото: Игор Бансколиев Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, Битола-1, Охрид-2, Кавадарци-15, Гостивар-10, Гевгелија-1, Радовиш-2, Демир Хисар-1, Македонски Брод-2, Виница-3,

Регистрирани 109 нови случаи на Ковид-19, починало едно лице, а оздравеле 422 пациенти

Регистрирани 109 нови случаи на Ковид-19, починало едно лице, а оздравеле 422 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, Битола-1, Охрид-2, Кавадарци-15, Гостивар-10, Гевгелија-1, Радовиш-2, Демир Хисар-1, Македонски Брод-2, Виница-3, Свети Николе-5, Кичево-7,

109 новозаболени од коронавирус од 762 теста, најмногу во Скопје, Куманово и Кавадарци, почина 70-годишна скопјанка

109 новозаболени од коронавирус од 762 теста, најмногу во Скопје, Куманово и Кавадарци, почина 70-годишна скопјанка

Со 109 новозаболени од ковид-19 од 762 теста во последниве 24 часа, вкупно ковид дијагностицирани во земјава почетокот на епидемијата се 11.942, од кои активни се 3.327. Во последниве 24 часа во болнички услови почина 70-годишна скопјанка, со што вкупно починаа 528 лица по компликации од коронавирус. Според денешната статистика од Институтот за јавно