притисни ентер »

Вест Хем и Тотенхем си зададоа по еден удар и ги задржаа своите позиции на табелата

Вест Хем и Тотенхем си зададоа по еден удар и ги задржаа своите позиции на табелата

Вест Хем и Тотенхем традиционално нудат атрактивен и офанзивен фудбал на лондонското дерби, па така беше и вечерва каде во најголем дел од мечот се играше со отворен гард. Двата тима имаа своите шанси за повеќе гола и прокнижени три бода, но на крајот се задоволија со по еден зададен удар и освоен бод со кој ги задржуваат позициите кои ги имаат и пред

Без победник во дуелот меѓу Вест Хем и Тотенхем

Без победник во дуелот меѓу Вест Хем и Тотенхем

41 Споделувања Share Tweet Фудбалерите на Тотенхем Хотспур аи ги намалија шансите за пласман во Лигата на шампионите следната сезона играјќи 1:1 (1:1) на гостувањето кај Вест Хем Јунајтед во натпреварот од 31. коло на англискиот шампионат. Тотенхем поведе со голот на Џонсон во 5, а израмни со Зум во 20 минута. Петтопласираниот Тотенхем сега има 57

ВИДЕО | Toтенхем испушти нови бодови во битката за ЛШ, Евертон се спаси од пораз против Њукасл

ВИДЕО | Toтенхем испушти нови бодови во битката за ЛШ, Евертон се спаси од пораз против Њукасл

Eкипата на Тотенхем загуби уште два бода во трката за четвртото место на табелата во Премиер лига откако вечерва одигра реми (1:1) против Вест Хем. Лондонското дерби донесе интересен фудбал со шанси и на двете страни, а на крајот ривалите ги поделија бодовите. Тотенхем прв дојде до водство со голот на Џонсон , додека Вест Хем успеа да го израмни резултатот

Без победник во дуелот меѓу Вест Хем и Тотенхем

Без победник во дуелот меѓу Вест Хем и Тотенхем

Фудбалерите на Тотенхем Хотспур аи ги намалија шансите за пласман во Лигата на шампионите следната сезона играјќи 1:1 (1:1) на гостувањето кај Вест Хем Јунајтед во натпреварот од 31. коло на англискиот шампионат. Тотенхем поведе со голот на Џонсон во 5, а израмни со Зум во 20 минута. Петтопласираниот Тотенхем сега има 57 бода, два помалку од четвртопласираната

Њукасл испушти победа против Евертон, Тотнем остана без два бода кај Вест Хем

Њукасл испушти победа против Евертон, Тотнем остана без два бода кај Вест Хем

Њукасл одигра само 1-1 против Евертон откако прими гол од пенал во финишот од мечот, градското дерби помеѓу Вест Хем и Тотнем заврши без победник и со поделба на бодовите. Изминатиов викенд, Њукасл во драматичен финиш направи пресврт и славеше против Вест Хем, но вечерва избраниците на Хау испуштија победа во последните мигови од пресметката против

Само еден бод за Тотенхем против Вест Хем

Само еден бод за Тотенхем против Вест Хем

Тотенхем загуби нови два бода во трката за четвтото место откако „спарси“ одиграа само 1-1 на гостувањето против Вест Хем. Лондонската пресметка донесе интересен фудбал и шанси на двете страни, за на крајот големите ривали да ги поделат бодовите. Тотенхем прв поведе кога Џонсон се најде на вистинското место по додавањето на Тимо Вернер. Вест Хем израмни

Тотнем освои бод против Вест хем

Тотнем освои бод против Вест хем

Фудбалерите на Тотнем одиграа 1-1 против Вест хем во 31. коло во Премиерлигата и остана на петтата позиција во првенството. Џонсон постигна гол во петтата минута против Вест хем, додека Зума потоа за „чеканите“ стрелаше за конечни 1-1. Тотнем има 57 бодови на петтото место во лигата, додека Вест хем е на седмата позиција со 45 бода.