притисни ентер »

„Заборавениот“ Ериксен го реши бурното миланско дерби во 97. минута!
„Заборавениот“ Ериксен го реши бурното миланско дерби во 97. минута!

„Заборавениот“ Ериксен го реши бурното миланско дерби во 97. минута!

Кристијан Ериксен, фудбалерот кој се надеваше дека овој месеци ќе го заврши кошмарот во Интер и ќе најде нов клуб, на крајот беше херојот на „нераѕурите“ во бурната 2:1 победа над Милан во четврт-финалето на Копа Италија со прекрасен гол во 97. минута од мечот. Претходно, „Дерби дела мадонина“ беше во знакот на Златан Ибрахимовиќ, откако Швеѓанецот

„Заборавениот“ Ериксен го реши бурното миланско дерби во 97. минута!

„Заборавениот“ Ериксен го реши бурното миланско дерби во 97. минута!

Кристијан Ериксен, фудбалерот кој се надеваше дека овој месеци ќе го заврши кошмарот во Интер и ќе најде нов клуб, на крајот беше херојот на „нераѕурите“ во бурната 2:1 победа над Милан во четврт-финалето на Копа Италија со прекрасен гол во 97. минута од мечот. Претходно, „Дерби дела мадонина“ беше во знакот на Златан Ибрахимовиќ, откако Швеѓанецот

„Заборавениот“ Ериксен го реши бурното миланско дерби во 97. минута!

„Заборавениот“ Ериксен го реши бурното миланско дерби во 97. минута!

Кристијан Ериксен, фудбалерот кој се надеваше дека овој месеци ќе го заврши кошмарот во Интер и ќе најде нов клуб, на крајот беше херојот на „нераѕурите“ во бурната 2:1 победа над Милан во четврт-финалето на Копа Италија со прекрасен гол во 97. минута од мечот. Претходно, „Дерби дела мадонина“ беше во знакот на Златан Ибрахимовиќ, откако Швеѓанецот

Ериксен прекрасно погоди од слободен удар во 97. минута за славје на Интер, Ибрахимовиќ трагичар

Ериксен прекрасно погоди од слободен удар во 97. минута за славје на Интер, Ибрахимовиќ трагичар

Интер го победи Милан во Купот на Италија со 2-1 во драматичен финиш, Кристијан Ериксен прекрасно погоди од слободен удар во 97. миниута. Интер го победи Милан во Купот на Италија со 2-1 во драматичен финиш, Кристијан Ериксен прекрасно погоди од слободен удар во 97. миниута. Интер се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија откако вечерва со 2-1

Неверојатна драма на дербито: Ибра доби црвен картон, судијата се повреди, Ериксен погоди во 97. минута

Неверојатна драма на дербито: Ибра доби црвен картон, судијата се повреди, Ериксен погоди во 97. минута

Големата пресметка на „Сан Сиро“ меѓу Интер и Милан понуди вистинска драма во секоја смисла на зборот, бидејќи огромната тензија на теренот направи да видиме беспоштедна битка како да станува збор за клучен натпревар од многу поважно натпреварување од што е Копа Италија. Фудбалските фанови беа сведоци на три гола во Милано, но сепак и на жестока пресметка

Интер е во полуфинале – Златан доби црвен, Лукаку последен се смее

Интер е во полуфинале – Златан доби црвен, Лукаку последен се смее

Интер го доби Милан со 2-1 во неверојатен натпревар од четвртфиналето во Копа Италија. Дерби кое потсети на некои убави денов во италијанскиот фудбал и ни понуди буквално се. Ибрахимовиќ донесе водство за „росонерите“ 31. минута. Кон крајот на првиот дел следеше конфликтот меѓу Ибра и Лукаку кој заврши со жолти картони за двајцата фудбалери. Во вториот

Миланско дерби: За малку тепачка, црвен за Ибра, се повреди судијата, Ериксен го однесе Интер во полуфинале

Миланско дерби: За малку тепачка, црвен за Ибра, се повреди судијата, Ериксен го однесе Интер во полуфинале

Интер е првиот полуфиналист во Купот на Италија откако вечерва славеше во големото градско дерби над Милан со 2:1 во меч во кој видовме буквално се. Од прекрасен гол на Ибрахимовиќ, конфликт кој за малку ќе прераснеше во тепачка на крајот на полувремето меѓу Ибра и Лукаку , до црвен картон на Швеѓанецот на стартот на вториот дел, па потоа и повреда

Ериксен прекрасно погоди од слободен удар во 97. минута, Ибра трагичар

Ериксен прекрасно погоди од слободен удар во 97. минута, Ибра трагичар

Интер го победи Милан во Купот на Италија со 2-1 во драматичен финиш, Кристијан Ериксен прекрасно погоди од слободен удар во 97. миниута. Интер се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија откако вечерва со 2-1 го совлада Милан. Златан Ибрахимовиќ беше трагичар а Кристијан Ериксен херој. Швеѓанецот постигна убав гол по половина час игра и донесе

Ериксен во 97. минута го „казни“ Златан и донесе куп-полуфинале за Интер

Ериксен во 97. минута го „казни“ Златан и донесе куп-полуфинале за Интер

Фудбалерите на Интер на драматичен начин се пласираа во полуфиналето од Купот на Италија, откако вечерва ,со голот на Кристијан Ериксен во 97. минута, го совладаа големиот градски ривал Милан (2-1). Данецот го постигна петтиот погодок во дресот на „нераѕурите“, кој сигурно е најзначаен и по кој тренерот Антонио Конте сигурно почесто ќе го има в предвид