притисни ентер »

Татран Прешов е првиот предизвик за засилениот Вардар
Татран Прешов е првиот предизвик за засилениот Вардар

Татран Прешов е првиот предизвик за засилениот Вардар

Вардар во петок патува за Прешов на меч против Татран. Ракометарите на Вардар во Скопје ги одбработуваат подготовките за пролетниот дел од сезоната, а викендов ќе гостуваат во Прешов, Словачка каде ќе го играат првиот меч од новата сезона во СЕХА Газпром лигата. Средбата меѓу Вардар и Татран е во сабота од 16 часот. На подготовките во Скопје недостасуваат

Вардар се спрема за Татран, во Прешов ќе патува и Јагуриновски

Вардар се спрема за Татран, во Прешов ќе патува и Јагуриновски

Ракометарите на Вардар 1961 ја одработуваат последната фаза од подготовките за пролетниот дел од сезоната, а викендов веќе го имаат првиот предизвик. Во Прешов, Словачка македонскиот шампион ќе ја отвори новата сезона во СЕХА лигата. На подготовките во Скопје недостасуваат само репрезентативците кои настапуваат на Светското првенство во Полска и Шведска

Вардар во петок патува за Прешов на меч против Татран

Вардар во петок патува за Прешов на меч против Татран

Ракометарите на Вардар во Скопје ги одбработуваат подготовките за пролетниот дел од сезоната, а викендов ќе гостуваат во Прешов, Словачка каде ќе го играат првиот меч од новата сезона во СЕХА Газпром лигата. Средбата меѓу Вардар и Татран е во сабота од 16 часот. На подготовките во Скопје недостасуваат само репрезентативците кои настапуваат на СП во