притисни ентер »

Шефот на Мерцедес предупредува: Фетел може да добие и поголема казна
Шефот на Мерцедес предупредува: Фетел може да добие и поголема казна

Шефот на Мерцедес предупредува: Фетел може да добие и поголема казна

Ферари ризикуваат Себастијан Фетел да добие уште построга казна со одлуката да се жалат на одлуката на стјуардите на контроверзното Канадско ГП да го казнат со 5 секунди, вели шефот на нивниот главен ривал, Мерцедес, Тото Волф. Наместо да одат со процесот на жалби преку ФИА, претседателот на Ферари, Матија Биното призна дека тие ја разгледуваат опцијата

Од Ред Бул удрија по ФИА: Мерцедес е секогаш заштитената страна!

Од Ред Бул удрија по ФИА: Мерцедес е секогаш заштитената страна!

Еден од главните советници на Ред Бул, Хелмут Марко, смета дека стјуардите на ФИА секогаш го штитат Мерцедес кога има нејасни ситуации на патеките. Себастијан Фетел кој победи на трката во Канада минатиот викенд, по трката автоматски ја загуби победата на зелена маса, пред се поради одлуката на стјуардите на ФИА, да го санкционираат германскиот возач

Ферари се откажа од жалбата за казната на Фетел во Канада

Ферари се откажа од жалбата за казната на Фетел во Канада

Себастијан Фетел го загуби првото место на Ф1 трката за ГН на Канада поради казната од стјуардите кои санкционираа еден негов потег за време на трката во Монтреал, а неговата бурна реакција донесе уште поголеми контроверзи и ја подели јавноста околку исправноста на одлуката. Неговиот тим Ферари најави дека ќе поднесе жалба на одлуката на стјуардите,

Хакинен: Ако Фетел заслужи казна, што заслужувавме јас и Шумахер?

Хакинен: Ако Фетел заслужи казна, што заслужувавме јас и Шумахер?

Двократниот Формула 1 шампион, Мика Хакинен побара спортот да научи од контроверзното Канадско ГП на кое Себастијан Фетел доби казна од 5 секунди која му ја „одзеде“ победата и ја предаде на Луис Хамилтон. Околу контроверзната трка во Монтреал имаше многу различни мислења кај сегашните и поранешните возачи, иако повеќето сметаа дека казната е престрога

Хакинен: Ако Фетел заслужи казна, што заслужувавме јас и Шумахер?

Хакинен: Ако Фетел заслужи казна, што заслужувавме јас и Шумахер?

Двократниот Формула 1 шампион, Мика Хакинен побара спортот да научи од контроверзното Канадско ГП на кое Себастијан Фетел доби казна од 5 секунди која му ја „одзеде“ победата и ја предаде на Луис Хамилтон. Околу контроверзната трка во Монтреал имаше многу различни мислења кај сегашните и поранешните возачи, иако повеќето сметаа дека казната е престрога

Хакинен: Со Шумахер имавме поголема слобода од Хамилтон и Фетел

Хакинен: Со Шумахер имавме поголема слобода од Хамилтон и Фетел

Мика Хакинен верува дека тој и Михаел Шумахер имале повеќе слобода да се натпреваруваат едни против други, отколку што сега им се овозможува на Луис Хамилтон и Себастијан Фетел. Изјавата на двократниот Ф1 шампион дојде по казната што ја доби Себ во Канада и поради која победата беше запишана на име на Хамилтон, кој гопомина втор карираното знаме. –

Хакинен: Со Шумахер имавме поголема слобода од Хамилтон и Фетел

Хакинен: Со Шумахер имавме поголема слобода од Хамилтон и Фетел

Мика Хакинен верува дека тој и Михаел Шумахер имале повеќе слобода да се натпреваруваат едни против други, отколку што сега им се овозможува на Луис Хамилтон и Себастијан Фетел. Изјавата на двократниот Ф1 шампион дојде по казната што ја доби Себ во Канада и поради која победата беше запишана на име на Хамилтон, кој гопомина втор карираното знаме. –

Хакинен: Со Шумахер имавме поголема слобода од Хамилтон и Фетел

Хакинен: Со Шумахер имавме поголема слобода од Хамилтон и Фетел

Мика Хакинен верува дека тој и Михаел Шумахер имале повеќе слобода да се натпреваруваат едни против други, отколку што сега им се овозможува на Луис Хамилтон и Себастијан Фетел. Изјавата на двократниот Ф1 шампион дојде по казната што ја доби Себ во Канада и поради која победата беше запишана на име на Хамилтон, кој гопомина втор карираното знаме. –

Хакинен: Со Шумахер имавме поголема слобода од Хамилтон и Фетел

Хакинен: Со Шумахер имавме поголема слобода од Хамилтон и Фетел

Мика Хакинен верува дека тој и Михаел Шумахер имале повеќе слобода да се натпреваруваат едни против други, отколку што сега им се овозможува на Луис Хамилтон и Себастијан Фетел. Изјавата на двократниот Ф1 шампион дојде по казната што ја доби Себ во Канада и поради која победата беше запишана на име на Хамилтон, кој гопомина втор карираното знаме. –

Хакинен: Можеби имаше помалку камери, но имавме повеќе слобода со Шумахер

Хакинен: Можеби имаше помалку камери, но имавме повеќе слобода со Шумахер

Мика Хакинен верува дека тој и Михаел Шумахер имале повеќе слобода да се натпреваруваат едни против други, отколку што сега им се овозможува на Луис Хамилтон и Себастијан Фетел. Изјавата на двократниот Ф1 шампион дојде по казната што ја доби Себ во Канада и поради која победата беше запишана на име на Хамилтон, кој го помина втор карираното знаме