притисни ентер »

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година
Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека новите правила во Формула 1 за аеродинамиката поскоро ги вратиле назад, отколку што им помогнале да ја задржат силната форма од 2018. Досега во сезоната, Макс Верстапен запиша два подиуми, но не покажа ништо импресивно во однос на Мерцедес, кои ги освоија сите стартови од почетокот. Интересот кон тимот

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека новите правила во Формула 1 за аеродинамиката поскоро ги вратиле назад, отколку што им помогнале да ја задржат силната форма од 2018. Досега во сезоната, Макс Верстапен запиша два подиуми, но не покажа ништо импресивно во однос на Мерцедес, кои ги освоија сите стартови од почетокот. Интересот кон тимот

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека новите правила во Формула 1 за аеродинамиката поскоро ги вратиле назад, отколку што им помогнале да ја задржат силната форма од 2018. Досега во сезоната, Макс Верстапен запиша два подиуми, но не покажа ништо импресивно во однос на Мерцедес, кои ги освоија сите стартови од почетокот. Интересот кон тимот

Хорнер: Ред Бул трпи последици од новите правила  во Ф1

Хорнер: Ред Бул трпи последици од новите правила  во Ф1

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека новите правила во Формула 1 за аеродинамиката поскоро ги вратиле назад, отколку што им помогнале да ја задржат силната форма од 2018. Досега во сезоната, Макс Верстапен запиша два подиуми, но не покажа ништо импресивно во однос на Мерцедес, кои ги освоија сите стартови од почетокот. Интересот кон тимот

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека новите правила во Формула 1 за аеродинамиката поскоро ги вратиле назад, отколку што им помогнале да ја задржат силната форма од 2018. Досега во сезоната, Макс Верстапен запиша два подиуми, но не покажа ништо импресивно во однос на Мерцедес, кои ги освоија сите стартови од почетокот. Интересот кон тимот

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Хорнер: Ред Бул се послаби од минатата година

Интересот кон тимот оваа година се зголеми, бидејќи го заменија нивниот снабдувач на мотори Рено со Хонда. По првите пет круга, Ред бул има удобно водство пред средината на колоната, но се уште е далеку од борбата за победа. Милтон Кинс, 17 мај 2019 (МИА) – Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека новите правила во Формула 1 за аеродинамиката

Хонда почнуваат да работат на перформансите!

Хонда почнуваат да работат на перформансите!

Шефот на Хонда Формула 1 програмата, Масаши Јамамото, најави дека јапонците почнуваат да се насочуваат кон перформанси од нивниот мотор, откако до сега успешно работеа на издржливоста и квалитетот. Хонда се врати во Формула 1 во 2015 година преку Мекларен, но нивната тригодишна соработка со тимот од Вокинг мина во сенка на огромни проблеми со издржливоста

Хонда почнуваат да работат на перформанси

Хонда почнуваат да работат на перформанси

Шефот на Хонда Формула 1 програмата, Масаши Јамамото, најави дека јапонците почнуваат да се насочуваат кон перформанси од нивниот мотор, откако до сега успешно работеа на издржливоста и квалитетот. Хонда се врати во Формула 1 во 2015 година преку Мекларен, но нивната тригодишна соработка со тимот од Вокинг мина во сенка на огромни проблеми со издржливоста

Гасли: Мерцедес се многу побрзи од другите

Гасли: Мерцедес се многу побрзи од другите

Ред Бул сметаат дека може да ги победат Ферари во Монако наредниот викенд, но се реални дека Мерцедес се класа за себе во моментов. Вака смета францускиот возач на тимот, Пјер Гасли, откако Ред Бул се покажа како подобар во однос на перформанси од Ферари во Барселона. Французинот полека се привикнува на болидот, иако имаше тежок почеток на сезоната