притисни ентер »

Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Виница: со автомобил излетале од патот
Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Виница: со автомобил излетале од патот

Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Виница: со автомобил излетале од патот

Три лица се повредени, од кои едно потешко, во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово. Според информациите, несреќата се случила вчера, кога автомобил удрил во банкина и се превртел од патот. „На 11.02.2024 во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, патничко моторно

Тешко повредена 67-годишна жена во сообраќајка близу Виница

Тешко повредена 67-годишна жена во сообраќајка близу Виница

На 11.02.2024 во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, патничко моторно возило „застава југо корал 55“, управувано од Д.Н.(45) од Виница, удрило во брегот од десната страна на коловозот и се превртело, соопшти МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.И.(67)

Превртено возило во Виничко, три лица повредени

Превртено возило во Виничко, три лица повредени

Вчера во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, патничко моторно возило „застава југо корал 55“, управувано од Д.Н.(45) од Виница, удрило во брегот од десната страна на коловозот и се превртело. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.И.(67) од Гостивар, а со телесни

Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Виница

Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Виница

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Виница – село Смојмирово. Несреќата се случила вчера, кога автомобил удрил во банкина и се превртел од патот, извести МВР. „На 11.2.2024 во 11.46 часот во полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, возило „застава југо корал 55“, управувано

Се превртеле со „Југо“: Повредени 3 лица

Се превртеле со „Југо“: Повредени 3 лица

На 11.02.2024 во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, патничко моторно возило „застава југо корал 55“, управувано од Д.Н.(45) од Виница, удрило во брегот од десната страна на коловозот и се превртело. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.И.(67) од Гостивар,

Со „Југо“ се превртеле на коловоз, повредени три лица

Со „Југо“ се превртеле на коловоз, повредени три лица

На 11.02.2024 во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, патничко моторно возило „застава југо корал 55“, управувано од Д.Н.(45) од Виница, удрило во брегот од десната страна на коловозот и се превртело. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.И.(67) од Гостивар,

Се преврти „југо“; тешко повредена жена

Се преврти „југо“; тешко повредена жена

Вчера во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, патничко моторно возило „застава југо корал 55“, управувано од Д.Н.(45) од Виница, удрило во брегот од десната страна на коловозот и се превртело. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.И.(67) од Гостивар, а со телесни

Тешка сообраќајка во виничко: Се преврте возило, три лица настрадаа

Тешка сообраќајка во виничко: Се преврте возило, три лица настрадаа

Вчера во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, патничко моторно возило „застава југо корал 55“, управувано од Д.Н.(45) од Виница, удрило во брегот од десната страна на коловозот и се превртело. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.И.(67) од Гостивар, а со телесни

Се преврте „југо“ кај Виница, три лица се повредени

Се преврте „југо“ кај Виница, три лица се повредени

Три лица се повредени во сообраќајка во виничко. На 11.02.2024 во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-село Смојмирово, патничко моторно возило „застава југо корал 55“, управувано од Д.Н.(45) од Виница, удрило во брегот од десната страна на коловозот и се превртело. Во несреќата со тешки телесни повреди