притисни ентер »

Кирјос доби дебела казна поради глупирање без престан
Кирјос доби дебела казна поради глупирање без престан

Кирјос доби дебела казна поради глупирање без престан

Контроверзниот австралиски тенисер со грчко потекло Ник Кирјос доби жестока казна и тоа од 113.000 долари поради глупирање без престан и недолично однесување. Кирјос нема турнир на кој не направил некаков „инцидент“, па многумина се прашуваат зошто воопшто АТП му дозволува да настапува, иако според тениската умешност и игрите секако местото му е таму

ЌЕ ЈА НАУЧИ ЛИ ЛЕКЦИЈАТА: За Кириос казна од 113.000 долари поради однесувањето кон судијата

ЌЕ ЈА НАУЧИ ЛИ ЛЕКЦИЈАТА: За Кириос казна од 113.000 долари поради однесувањето кон судијата

Австралискиот тенисер Ник Кириос е казнет со 113.000 американски доалри поради својот последен испад кога за време на мечот од втророто коло на Мастерсот во Синсинати, кога играл против Карен Хачанов, искажал крајно непочитување кон главниот судија. Откако го изгубил вториот сет Кириос на судијата, Фергус Марфи, му рекол дека ќе оди во тоалет. Судијата

Рекордна казна од 113.000 долари за Кирјос, ама џабе е, памет сигурно нема да му дојде

Рекордна казна од 113.000 долари за Кирјос, ама џабе е, памет сигурно нема да му дојде

Контроверзниот тенисер од Австралија доби рекордна казна од 113.000 долари за циркузот кој го направи во второто коло во Синсинати, а може и дополнително да биде суспендиран. Контроверзниот тенисер од Австралија доби рекордна казна од 113.000 долари за циркузот кој го направи во второто коло во Синсинати, а може и дополнително да биде суспендиран.

Жестока казна за Кирјос за дивеењето во Синсинати

Жестока казна за Кирјос за дивеењето во Синсинати

Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос заработи жестока парична казна поради неспортското однесување на Мастерсот во Синсинати. Кирјос во третата рунда од натпреварувањето загуби од рускиот тенисер Карен Хачанов во три сета, а толку беше бесен што заработи казна од 113.000 американски долари. Најмногу заради неспортското однесување, поради

Кириос казнет со 113.000 долари за неспортско однесување во Синсинати

Кириос казнет со 113.000 долари за неспортско однесување во Синсинати

Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба на топчињата, тројно неспортско однесување, напуштање на теренот, пцуење и вербален напад, се вели во соопштението. Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кириос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус

Кириос казнет за кршење рекети и навредување на судијата

Кириос казнет за кршење рекети и навредување на судијата

Контроверзниот тенисер ќе мора да плати 113.000 долари за недоличното однесување, а е можна и суспензија. Ник Кирјос во поразот од Карен Качанов на Мастерс турнирот во Синсинати имаше свое шоу, со кое повторно се најде во центарот на вниманието. Кирјос кршеше рекети за време на паузата за тоалет, а го навредуваше и главниот судија, Фергус Марфи. Поради

Кирjос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Кирjос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кирjос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус Марфи за време на натпреварот со Карен Хачанов. Во соопштението се вели дека Кириос е казнет со 113 000 долари. – Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба

Жестока казна за Кирјос за дивеењето во Синсинати

Жестока казна за Кирјос за дивеењето во Синсинати

Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос заработи жестока парична казна поради неспортското однесување на Мастерсот во Синсинати. Кирјос во третата рунда од натпреварувањето загуби од рускиот тенисер Карен Хачанов во три сета, а толку беше бесен што заработи казна од 113.000 американски долари. Најмногу заради неспортското однесување, поради

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кириос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус Марфи за време на натпреварот со Карен Хачанов. Во соопштението се вели дека Кириос е казнет со 113 000 долари. – Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кириос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус Марфи за време на натпреварот со Карен Хачанов. Во соопштението се вели дека Кириос е казнет со 113 000 долари. – Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба