притисни ентер »

Европското првенство – репрезентацијата на Македонија во кошарка ќе го одигра против Данска
Европското првенство – репрезентацијата на Македонија во кошарка ќе го одигра против Данска

Европското првенство – репрезентацијата на Македонија во кошарка ќе го одигра против Данска

Првиот натпревар од второто коло од пред елиминациските натпревари за Европското првенство во 2025 година, репрезентацијата на Македонија во кошарка ќе го одигра во Данска. Advertisements Скандинавската репрезентација откри дека во спортската сала „Наствед арена“, на 25 месецов ќе го одигра квалификацискиот натпревар со Македонија. Билетите се веќе

Кошаркарите ќе гостуваат во Нествед, на стартот од претквалификациите за ЕП 2025

Кошаркарите ќе гостуваат во Нествед, на стартот од претквалификациите за ЕП 2025

Кошаркарската репрезентација на Македонија со гостување во Данска на 25 август ќе го стартува настапот во претквалификациите за ЕП 2025. Одреден е и градот домаќин, тоа е Нествед, лоциран на околу 70 километри од Копенхаген. Во последните години тоа е традиционална база на данските кошаркари. Натпреварот ќе се одигра во сала со капацитет од 3.000 седишта

Кошаркарите ќе гостуваат во Нествед, на стартот од претквалификациите за ЕП 2025

Кошаркарите ќе гостуваат во Нествед, на стартот од претквалификациите за ЕП 2025

Кошаркарската репрезентација на Македонија со гостување во Данска на 25 август ќе го стартува настапот во претквалификациите за ЕП 2025. Одреден е и градот домаќин, тоа е Нествед, лоциран на околу 70 километри од Копенхаген. Во последните години тоа е традиционална база на данските кошаркари. Добивај вести на вибер> Натпреварот ќе се одигра во сала

Македонските кошаркари ги почнуваат евроквалификациите од дански Нествед

Македонските кошаркари ги почнуваат евроквалификациите од дански Нествед

Македонската машка кошаркарска репрезентација првиот натпревар од вториот круг од претквалификациите за пласман на Евробаскетот 2025 ќе го одигра на 25. август во данскиот град Нествед. Арената „Нествед”, во истоимениот град оддалечен околу 70 километри од престолнината Копенхаген, е со капацитет од околу 3.000 места. Во истата Арена, данската репрезентација

Кошаркарите ќе ги стартуваат претквалификациите за ЕП во Нествед на 25 август

Кошаркарите ќе ги стартуваат претквалификациите за ЕП во Нествед на 25 август

Кошаркарите ќе ги стартуваат претквалификациите за ЕП во Нествед на 25 август Ф.К. Пред 48 минути Македонија ќе ги стартува претквалификациите за ЕП 2025 против Данска/Фото: kfsm.mk Селекцијата на Данска ќе нè пречека во Арената „Нествед“ која се наоѓа на околу 70 километри од главниот град – Копенхаген. Првиот натпревар од вториот круг од претквалификациите

Данска ќе биде домаќин на Македонија во „Нествед Арена“

Данска ќе биде домаќин на Македонија во „Нествед Арена“

Првиот натпревар од вториот круг од претквалификациите за пласман на Евробаскетот во 2025 година Македонија ќе го одигра на гостински терен кај Данска. Скандинавската репрезентација откри каде ќе биде домаќин на нашата сениорска репрезентација. „Нествед Арена“ ќе биде местото каде македонските кошаркари ќе гостуваат. Градот Нествед се наоѓа на 70 километри

Данска ќе не пречека на 70 километри од Копенхаген

Данска ќе не пречека на 70 километри од Копенхаген

Првиот натпревар од претквалификациите за Европското првенство во 2025 година, македонската репрезентација ќе го одигра на 25 август. Противник ќе биде Данска, а Кошаркарската федерација на оваа земја одлучи… Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК .

Кошаркарите бегството од европското дно го почнуваат во дански Нествед!

Кошаркарите бегството од европското дно го почнуваат во дански Нествед!

Македонската кошаркарска репрезентација на гости против Данска (25 август) ќе го почне настапот во претквалификациите за ЕП 2025 и тоа во градот Нествед, кој е на 70-тина километри од Копенхаген и кој во последните години е традиционална база на нашиот прв противник. Натпреварот ќе се одигра во сала со капацитет од 3.000, која се очекува да биде полна

Данска го одреди градот каде ќе ја пречека кошаркарската репрезентација

Данска го одреди градот каде ќе ја пречека кошаркарската репрезентација

Првиот натпревар од вториот кртуг од претквалификациите за пласман на Евробаскетот во 2025 година нашата машка сениорска репрезентација ќе го одигра на 25.август во градот Нествед. Домаќинот на оваа средба, националната федерација на Данска одреди првиот меч од нашата квалификациска група да се игра во овој град кој е 70 километри одалечен од Копенхаген

Македонските кошаркари ги почнуваат евроквалификациите од дански Нествед

Македонските кошаркари ги почнуваат евроквалификациите од дански Нествед

Македонската машка кошаркарска репрезентација првиот натпревар од вториот круг од претквалификациите за пласман на Евробаскетот 2025 ќе го одигра на 25. август во данскиот град Нествед. Арената „Нествед“, во истоимениот град оддалечен околу 70 километри од престолнината Копенхаген, е со капацитет од околу 3.000 места. Во истата Арена, данската репрезентација