притисни ентер »

Ристовска и ЦСКА Москва прославија нова победа во ЛШ
Ристовска и ЦСКА Москва прославија нова победа во ЛШ

Ристовска и ЦСКА Москва прославија нова победа во ЛШ

ЦСКА Москва на нашата репрезентативка Сара Ристовска ја прокнижи втората победа во третиот натпревар во овогодинешното издание на Лигата на шампионите. Рускиот претставник иако потешко од очекувањата се избори за славје над Савехов од 29-28. Домашните ракометарки имаа плус три по првите 30 минути, предност која успеаа да ја одбранат во продолжението

Ново ремек-дело и триумф на Сара Ристовска во ЛШ

Ново ремек-дело и триумф на Сара Ристовска во ЛШ

ЦСКА Москва стигна до втората победа во Лигата на Шампионите откако тимот на нашата репрезентативка Сара Ристовска по голема битка го совлада Савехоф со 29-28. Рускиот состав клучната предност ја направи во првото полувреме што ЦСКА го доби со 14-11. Домашните ракометарки го контролираа резултатот до самиот крај, пред Савехоф во последните минути да

Ристовска и ЦСКА со победа над Савехоф

Ристовска и ЦСКА со победа над Савехоф

Македонската ракометна интернационалка Сара Ристовска со три гола учевствуваше во победата на својот тим ЦСКА Москва, во рамките од Лигата на Шампионите против тимот на Савехог со минимални 29:28. Ристовска имаше солидна минутажа на овој меч, и доста добар пеоцент на реализација. ЦСКА со оваа победа и натаму остана со големи шанси за пласман во горниот