притисни ентер »

Фетел по најлошата сезона по 2014: Ќе се погледнам во огледало, правев грешки
Фетел по најлошата сезона по 2014: Ќе се погледнам во огледало, правев грешки

Фетел по најлошата сезона по 2014: Ќе се погледнам во огледало, правев грешки

Германскиот Ф1-возач Себастијан Фетел немаше сезона во најбрзиот автомото спорт како што посакуваше и според статистиката ја извозе најлошата сезона по 2014 година. Четирикратниот првак призна дека направил многу грешки и вели дека ќе се погледне во огледало и дека ќе признае се, за да се чувствува полесно и поподготвено за новата сезона. „Правев грешки

„Нормално дека немам ништо против Хамилтон да дојде во Ферари“

„Нормално дека немам ништо против Хамилтон да дојде во Ферари“

Овие денови е актуелна темата дека Хамилтон на крајот од наредната сезона би можел да го напушти Мерцедес и да премине во Ферари. Хамилтон има договор со германскиот тим уште една година, а се шпекулира дека Ферари сака да го доведе во своите редови. Младиот возач на италијанскиот тим, Чарлс Леклер, вели дека нема ништо против тоа. „Па нормално ќе

Контрадикторниот Вилнев: Леклер го оштетил Ферари?!

Контрадикторниот Вилнев: Леклер го оштетил Ферари?!

Жак Вилнев кој во 1997 година имаше легендарна битка со Михаел Шумахер за титулата и кој ја освои истата година, смета дека сезонава Шарл Леклер, воопшто не бил добар за Ферари. Вилнев смета дека не само што Леклер не бил бенефит за момците од Маранело, туку дека и ги оштетил на неколкупати, констатација со која сигурно нема да се сложат фановите на

За Леклер не претставува проблем да биде тимски колега со Хамилтон

За Леклер не претставува проблем да биде тимски колега со Хамилтон

Возачот на Ферари, Шарл Леклер имаше одлична сезона, но односот со својот тимски колега Себастијан Фетел не беше најдобар, иако Леклер изјави дека научил многу работи од Германецот. Кулминацијата во односот на овие двајца се случи на  Големата награда во Бразил на која двајцата пилоти се судрија, по што и  двајцата се откажаа од трката. Во претходните

Леклерк: Секако дека би сакал да работам со шампион како Хамилтон!

Леклерк: Секако дека би сакал да работам со шампион како Хамилтон!

Младиот возач на Ферари, Чарлс Леклерк зборуваше за Себастијан Фетел, но и призна дека не би имал ништо против Луис Хамилтон да му стане колега. Меѓу младиот и искусниот возач во Ферари сезонава имаше доста полемики за нивниот однос. Тие во трката за Големата награда на Бразил имаа судир во самиот финиш, кога непотребно влегоа во дуел за повисоко место