притисни ентер »

Кокшаров посочи зошто му е драга победата над Војводина
Кокшаров посочи зошто му е драга победата над Војводина

Кокшаров посочи зошто му е драга победата над Војводина

Екипата на Вардар одигра сосема две различни полувремиња, но и така успеа да дојде до славје на гостувањето кај Војводина во Нови Сад во рамките на СЕХА лигата. „Црвено-црните“ го одиграа овој натпревар без Кугис, Стоилов, Криштопанс, Дисингер, Горбок и Шишкарев, а ова дефинитивно се почуствува во првиот дел во кој домаќинот леташе и обезбеди предност

Кокшаров: Драго ми е што победивме со оние кои играат помалку сезонава

Кокшаров: Драго ми е што победивме со оние кои играат помалку сезонава

Со победата на ракометарите на Вардар во Нови Сад против Војводина со 33-35, актуелниот СЕХА-шампион го осигура пласманот во четвртфиналето на регионалното натпреварување, бидејќи на две кола до крајот на групната фаза, вардарци го осигураа најмалку второто место. Едуард Кокшаров ги пофали помладите ракометари, кои ја искористија укажаната доверба

Кокшаров посочи зошто му е драга победата над Војводина

Кокшаров посочи зошто му е драга победата над Војводина

Екипата на Вардар одигра сосема две различни полувремиња, но и така успеа да дојде до славје на гостувањето кај Војводина во Нови Сад во рамките на СЕХА лигата. „Црвено-црните“ го одиграа овој натпревар без Кугис, Стоилов, Криштопанс, Дисингер, Горбок и Шишкарев, а ова дефинитивно се почуствува во првиот дел во кој домаќинот леташе и обезбеди предност

Местралниот Дибиров го постигна најубавиот гол во победата над Војводина

Местралниот Дибиров го постигна најубавиот гол во победата над Војводина

Вардар со тримфот над Војводина го осигрува своето место во четвртфиналето во СЕХА лигата а најдобар поединец во редовите на црвено-црните беше Тимур Дибиров со 11 постигнати голови. За тоа како крилото на Вардар си поигруваше со противникот погледнете во продолжение во изборот најубавиот гол на мечот според СЕХА.

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16). Нашот тим иако губеше по првиот дел со -4, покажа одлична игра во последните петнаесетина минути и стигна дозаслужен триумф. На две кола до крај на регуларниот дел, „црвено-црните“ си обезбедија место во Топ-8

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16). Нашот тим иако губеше по првиот дел со -4, покажа одлична игра во последните петнаесетина минути и стигна дозаслужен триумф. На две кола до крај на регуларниот дел, „црвено-црните“ си обезбедија место во Топ-8

Пелко: На полувреме се договоривме, одбраната мора да биде поагресивна

Пелко: На полувреме се договоривме, одбраната мора да биде поагресивна

Вардар со многу проблеми и непрепознатлив лик во одбраната особено во првото полувреме дојде до победа над Војводина, по пресвртот во последните 15-тина минути во Нови Сад. Кружниот напаѓач на Вардар, откри дека договорот на полувремето донел промена во дефанзивната линија. „Игравме многу лошо во одбраната што беше очигледно според головите кои ги

Кога Дибиров „лета“, Вардар победува

Кога Дибиров „лета“, Вардар победува

Левото крило на европскиот првак Вардар, Тимур Дибиров, заедно со Павел Атман и Сташ Скубе беа главните играчи во триумфот со кам-бек на „црвено-црните“ против Војводина во Нови Сад. Дибиров „леташе“ и со 11 погодоци беше човекот на мечот, а крилото имаше и неколку украдени топки и и ја даде потребната цврстина на одбраната во вториот дел, кога и Вардар

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16). Нашот тим иако губеше по првиот дел со -4, покажа одлична игра во последните петнаесетина минути и стигна дозаслужен триумф. На две кола до крај на регуларниот дел, „црвено-црните“ си обезбедија место во Топ-8

Вардар им се врати на победите, Дибиров и Атман донесоа триумф против Војводина

Вардар им се врати на победите, Дибиров и Атман донесоа триумф против Војводина

Требаше да дојде СЕХА лигата за Вардар да им се врати на победите, шампионот славеше на гостувањето кај Војводина со 35:33. Требаше да дојде СЕХА лигата за Вардар да им се врати на победите, шампионот славеше на гостувањето кај Војводина со 35:33. По три последователни порази во Лигата на шампионите, Вардар доби меч од СЕХА лигата. Не беше лесно против