притисни ентер »

Меки памук лепчиња

Меки памук лепчиња

Овие лепчињата се меки како памук од внатре и малку крцкави од надвор, едни од највкусните кои сум ги направила. Имам правено многу лебови, но овие можам да кажам дека ги качив на пиедестал и се најдобри од сите до сега. Подготовка; 1. Прво замесете го тестото, растворете го квасецот во водата со шеќерот, па додадете го путерот, разматеното јајце (од