притисни ентер »

Кадиров за размената на 200 луѓе за кумот на Путин: Исклучително сум незадоволен
Кадиров за размената на 200 луѓе за кумот на Путин: Исклучително сум незадоволен

Кадиров за размената на 200 луѓе за кумот на Путин: Исклучително сум незадоволен

Украинците велат дека 200 украински затвореници се вратиле дома во замена за Медведчук. Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров ја коментираше оваа размена на Телеграм. „Јас сум крајно незадоволен од вчерашната размена, дури и целата ситуација ми е неразбирлива. Секогаш кога се носеле борбени или тактички одлуки, ние, активните учесници во специјалната операција,

Кадиров за размената на 200 луѓе за кумот на Путин: Исклучително сум незадоволен

Кадиров за размената на 200 луѓе за кумот на Путин: Исклучително сум незадоволен

Украинците велат дека 200 украински затвореници се вратиле дома во замена за Медведчук. Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров ја коментираше оваа размена на Телеграм. „Јас сум крајно незадоволен од вчерашната размена, дури и целата ситуација ми е неразбирлива. Секогаш кога се носеле борбени или тактички одлуки, ние, активните учесници во специјалната операција,

Кадиров за размената на 200 луѓе за кумот на Путин: Исклучително сум незадоволен

Кадиров за размената на 200 луѓе за кумот на Путин: Исклучително сум незадоволен

Украинците велат дека 200 украински затвореници се вратиле дома во замена за Медведчук. Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров ја коментираше оваа размена на Телеграм. „Јас сум крајно незадоволен од вчерашната размена, дури и целата ситуација ми е неразбирлива. Секогаш кога се носеле борбени или тактички одлуки, ние, активните учесници во специјалната операција,

Русите ослободија над 200 Украинци во замена за кумот на Путин

Русите ослободија над 200 Украинци во замена за кумот на Путин

Зеленски рече дека 200 украински затвореници се вратиле дома во замена за Медведчук. „Најпрво ни беше понудено да вратиме 50 наши луѓе во замена за еден од оние во притворниот центар на Службата за безбедност на Украина. Разговаравме. Инсистиравме. Бројката од 50 се зголеми на 200“, рече Зеленски. Васил Малиук, вршител на должноста шеф на украинската

Кој е човекот на Путин „тежок“ половина милијарда долари? Русите очајнички го сакале на слобода – над 200 луѓе ослободени во замена за Медведчук

Кој е човекот на Путин „тежок“ половина милијарда долари? Русите очајнички го сакале на слобода – над 200 луѓе ослободени во замена за Медведчук

Украински опозициски политичар Виктор Медведчук, близок до Кремљ којшто бил уапсен во април, разменет бил со Русија во рамките на размена на затвореници, изјавил украинскиот претседател Володимир Зеленски. Зеленски изјавил дека 200 украински затвореници вратил дома во замена за Медведчук. „Прво ни беше понудено да вратиме 50 наши луѓе во замена за

РАЗДОР ПОМЕЃУ СОЈУЗНИЦИТЕ: „Јас сум крајно незадоволен од вчерашната размена, дури и целата ситуација ми е неразбирлива“ – Кадиров реагираше по размената на затвореници

РАЗДОР ПОМЕЃУ СОЈУЗНИЦИТЕ: „Јас сум крајно незадоволен од вчерашната размена, дури и целата ситуација ми е неразбирлива“ – Кадиров реагираше по размената на затвореници

Големиот пријател на Путин, Виктор Медведчук, кој беше уапсен уште во април, беше разменет со Русија како дел од размена на затвореници. Украинците велат дека 200 украински затвореници се вратиле дома во замена за Медведчук. Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров ја коментираше оваа размена на Телеграм. „Јас сум крајно незадоволен од вчерашната размена, дури

Путин ослободи 215 заробеници од Азов за да го спаси кумот

Путин ослободи 215 заробеници од Азов за да го спаси кумот

Рускиот претседател Владимир Путин се согласи да размени 215 воени заробеници од Украина за 55 руски затвореници кои ги држеше Украина. На списокот на разменетите имаше едно звучно, и очигледно важно име за Кремљ – Виктор Медведчук. Виктор Медведчук беше заробен на 12 април, речиси два месеци по почетокот на војната. Веста за неговото апсење на социјалните

Путин ослободи 215 заробеници од Азов за да го спаси кумот

Путин ослободи 215 заробеници од Азов за да го спаси кумот

Рускиот претседател Владимир Путин се согласи да размени 215 воени заробеници од Украина за 55 руски затвореници кои ги држеше Украина. На списокот на разменетите имаше едно звучно, и очигледно важно име за Кремљ – Виктор Медведчук. Виктор Медведчук беше заробен на 12 април, речиси два месеца по почетокот на војната. Веста за неговото апсење на социјалните

Путин ослободи 215 заробеници од Азов за да го спаси кумот

Путин ослободи 215 заробеници од Азов за да го спаси кумот

Рускиот претседател Владимир Путин се согласи да размени 215 воени заробеници од Украина за 55 руски затвореници кои ги држеше Украина. На списокот на разменетите имаше едно звучно, и очигледно важно име за Кремљ – Виктор Медведчук. Виктор Медведчук беше заробен на 12 април, речиси два месеци по почетокот на војната. Веста за неговото апсење на социјалните

Русија и Украина направија размена на заробеници

Русија и Украина направија размена на заробеници

Украинскиот претседател Володимир Зеленски пак соопшти дека Русија, во рамки на размена на заробеници, ослободила 215 украинци и странски државјани. По речиси седум месеци војна, ова е прва голема размена на заробеници, која според информациите се реализирала со посредство на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Сепаратистите во источна Украина,