притисни ентер »

„Пабло“ од серијата „Млади бунтовници“ стана ...
„Пабло“ од серијата „Млади бунтовници“ стана ...

„Пабло“ од серијата „Млади бунтовници“ стана ...

Бенхамин Рохас и неговата девојка Мартина Санчез Акоста станаа родители. 33-годишниот актер, кој кај нас е познат по улогата на Пабло во серијата „Млади бунтовници“, ја објави среќната вест на Instagram заедно со фотографија со новородената ќеркичка. „Дојде за да ми го преврти светот наопаку. И го постигна тоа. Денес се вративме дома откако поминавме

#ИнстаСреќа: 5 згодни машки модели кои треба да ги заследите на Инстаграм!

#ИнстаСреќа: 5 згодни машки модели кои треба да ги заследите на Инстаграм!

Ќе се сложите дека никогаш не е доста од згодни машки модели! Затоа денес ви го разубавуваме денот и ви помагаме да го збогатите вашиот Instagram feed со згодни и инспиративни мажи кои апсолутно заслужуваат да ги заследите. 1. Pietro Boselli Години : 29 Број на следачи: 2.6 м Доаѓа од : Италија View this post on Instagram A post shared by Pietro Boselli

Близначките, кои ја глумеа ќерката на Рејчел и Рос ...

Близначките, кои ја глумеа ќерката на Рејчел и Рос ...

Можеби нема да ви се верува, но близначките кои ја глумеа ќерката на Рејчел и Рос во хит-серијата „Пријатели“ денес имаат по 16 години и успешно чекорат во филмскиот свет. Улогата на бебето Ема ја имаа актерките Ноел и Кали Шелдон, кои моментално се ангажирани со снимањето на својот нов филм „Us“. Последната епизода од популарната серија беше емитувана

Бидете во тренд: 5-те најпопуларни бои за 2019 година

Бидете во тренд: 5-те најпопуларни бои за 2019 година

Нијансите што ќе владеат со 2019 година доаѓаат од понеутралната палета, онаа што е богата со земјени тонови. Подгответе се, бидејќи боите на оваа листа се многу уникатни – досега тие не се наоѓале олку високо на листата со трендови. Новата година не само што ќе ни донесе многу нови модни трендови, туку сите парчиња облека и накити ќе бидат во поразлични

За оние што сакаат да се истакнуваат: Овие чизми се зимски хит!

За оние што сакаат да се истакнуваат: Овие чизми се зимски хит!

Подгответе се да блеснете од глава до петици бидејќи еден од трендовите, кој веќе некое време се „крчка“, сега сериозно стапнува на сцената! Станува збор за чисми кои никого не оставаат рамнодушен! Светкавите диско-чизми, со светкавци или со парчиња „стакло“, поради кои потсетуваат на диско-топки, се идеални да станете ѕвезда на подиумот за играње

Еве зошто сестрата на Патрик Шик е најбараниот модел во Италија

Еве зошто сестрата на Патрик Шик е најбараниот модел во Италија

Сестрата на Патрик Шик, Кристина Шикова, стана доста популарна во Италија благодарение на нејзината убавина. Разголените фотографии и провокативните пози на Инстаграм и донесоа голем број на рекламни кампањи. Италијанската публика со нетрпение ја очекува секоја нејзина нова фотографија на социјалните мрежи. View this post on Instagram A post shared