притисни ентер »

Откриени трите главни причини за распадот на Ѓоковиќ во финалето на „Ју-Ес Опен“!

Откриени трите главни причини за распадот на Ѓоковиќ во финалето на „Ју-Ес Опен“!

Убедливиот пораз на Новак Ѓоковиќ во завчерашното финале на „Ју-Ес Опен“ против Данил Медведев сѐ уште е топ-тема во светските медиуми, каде што може да се прочитаат разни анализи за причините за распадот на српскиот тенисер на чекор до влез во историјата како прв што ги обединил круните од четирите гренслем-турнири во иста година. Менталната бариера,

Ѓоковиќ ги загрижи навивачите: Не знам дали ќе играм до крајот на годината

Ѓоковиќ ги загрижи навивачите: Не знам дали ќе играм до крајот на годината

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ загуби во финалето на Ју-Ес опен од Данил Медведев со 4-6, 4-6 и 4-6, а по натпреварот кажа дека нема план за завршницата на сезоната. Србинот не успеа да го освои својот 21. гренслем-трофеј во кариерата, а засега не е сигурен каде ќе игра по Ју-Ес опен, иако до крајот на годината следат Индијан Велс, Париз,