притисни ентер »

Почнаа промените: Работнички врати две легенди во своите редови
Почнаа промените: Работнички врати две легенди во своите редови

Почнаа промените: Работнички врати две легенди во своите редови

Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив Работнички во текот на вчерашниот ден најави големи промени и нова стратегија по неуспешната сезона на домашната и балканската сцена каде беше дел од АБА2 лигата. Тие промени веќе започнаа и тоа со враќање со две големи имиња од домашната сцена, легенди на клубот од Градски Парк. Имено нов тренер на центарци

Две кошаркарски легенди се враќаат во КК Работнички

Две кошаркарски легенди се враќаат во КК Работнички

Две кошаркарски легенди се враќаат во КК Работнички Челниците на кошаркарскиот клуб Работнички договорија две легендарни имиња во стручниот штаб за следната сезона. На клупата на тимот од „Градски парк“ во Скопје ќе седне Тони Симиќ на местото на Димитар Мираковски, додејка заедно со него во клубот се враќа и поранешниот играч Ѓорѓи Чековски. Чековски

Стартуваа промените: Работнички договори две кошаркарски легенди

Стартуваа промените: Работнички договори две кошаркарски легенди

Само еден ден по одржаната прес-конференција , челниците на кошаркарскиот клуб Работнички договорија две легендарни имиња во стручниот штаб за следната сезона. На клупата на тимот од „Градски парк“ ќе седне Тони Симиќ на местото на Димитар Мираковски, додејка заедно со него во клубот се враќа и поранешниот играч Ѓорѓи Чековски. Чековски ќе извршува

Клупските легенди се враќаат во Работнички: Симиќ е нов тренер, Чековски е спортски директор

Клупските легенди се враќаат во Работнички: Симиќ е нов тренер, Чековски е спортски директор

Екипата на Работнички по неуспепшната сезона во која екипата не успеа да освои ниту еден трофеј во домашните натпреварувања, додека имаше и лош настап во АБА2 лигата, се одлучи на големи промени за наредната сезона и во Градски Парк врати две имиња кои со голен успех го носеа дресот на тимот од Градски парк. Нов тренер на местото на Димитар Мираковски

Чековски се враќа назад во Работнички

Чековски се враќа назад во Работнички

Ремонтот во Работнички тргнува само 24 часа по вчерашната прес-конференција на раководството на „центарци“. Тони Симиќ е начелно договорен да седне на клупата на Работнички на местото на Димитар Мираковски, а заедно со поранешниот центар во клубот се враќа уште еден екс-играч на клубот, Ѓорѓи Чековски. Овој кошаркар долги години со успех го носеше

Симиќ нов тренер, Чековски спортски директор на Работнички?

Симиќ нов тренер, Чековски спортски директор на Работнички?

Легендарниот кошаркар на Работнички, Тони Симиќ во новата сезона ќе биде тренер најтрофејниот македонски клуб. Неговото име одненадеж излезе на површина откако претходните денови се шпекулираше со Јорданчо Давитков, Емил Рајковиќ, Горан Самарџиев, Бобан Митев и други. Целиот текст и изјавата на Тони Симиќ прочитајте ја на следниот ЛИНК.

Тони Симиќ и Чековски ќе ја враќаат старата слава на Работнички!

Тони Симиќ и Чековски ќе ја враќаат старата слава на Работнички!

Екипата на Работнички со 15 титули сѐ уште е убедливо најтрофејна во македонската кошарка, но во последните 15 години освоен е само еден шампионски трофеј, што беше знак за управата дека нешто не е како што треба, па откако вчера управата најави нова стратегија, денеска почна и со нејзината реализација. Нов тренер на центарци ќе биде еден од најтрофејните

Тони Симиќ нов тренер на Работнички!

Тони Симиќ нов тренер на Работнички!

Поранешниот македонски репрезентативец Тони Симиќ во следните 24 часа треба да биде именуван за нов тренер на Работнички, дознава ЕКИПА! Од таборот на КК Работнички најавија дека вртат нова страница на кошаркарската сцена по неуспешната сезона, почнувајќи нов проект сега под палката на Тони Симиќ. Во игра за нов тренер беа неколку имиња, но дефинитивната

Стартуваат промените: Тони Симиќ ја презеде клупата на Работнички

Стартуваат промените: Тони Симиќ ја презеде клупата на Работнички

Како што веќе најавија на вчерашната прес-конференција, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и првиот човек на клубот, Ристо Гапиќ, стартуваа реформите во редовите на најтрофејниот тим во мак-кошаркарата, Работнички . Тимот во следната сезона ќе добие нов предводник, бидејќи клупата од Мираковски ќе ја презеде клупската легенда, Тони