притисни ентер »

Дисквалификуваниот Монфилс ја реши „дилемата“ околу инцидентот во Осло
Дисквалификуваниот Монфилс ја реши „дилемата“ околу инцидентот во Осло

Дисквалификуваниот Монфилс ја реши „дилемата“ околу инцидентот во Осло

Францускиот тенисер Гаел Монфилс, се најде во непријатна ситуација откако беше обвинет дека со намера го повредил супервизорот на АТП турнирот во Осло, Стефан Апостолу. Според медиумите, двајцата имале жесток разговор во соблекувалните, а во еден момент супервизорот се нашол на подот и потоа го обвинил Монфилс дека го турнал на земја. Французинот се

Монфис суспендиран од турнирот во Осло

Монфис суспендиран од турнирот во Осло

Францускиот тенисер Гаел Монфис е дисквалификуван од турнирот во Осло, бидејќи, според официјалните лица, го повредил супервизорот Стефан Апостоло. Имено, во соблекувалната имало „шеговит разговор“ помеѓу Монфис и Апостолу, што резултирало со полесна повреда на надзорникот. „УТС се радува што немаше злонамерна намера од страна на Гаел, но поради повредата

Moнфис се шегувал со супервизорот кој добил повреда, па морал да заработи дисквалификација од турнир во Осло

Moнфис се шегувал со супервизорот кој добил повреда, па морал да заработи дисквалификација од турнир во Осло

Францускиот тенисер Гаел Монфис е дисквалификуван од турнирот во Осло бидејќи, според официјалните лица, го повредил супервизорот Стефан Апостолу. Имено, во соблекувалната имало „разговор“ меѓу Монфис и Апостолу, кој на крајот резултирал со полесна повреда на супервизорот. „УТС се радува што немаше злонамерна намера од страна на Гаел, но поради повредата

Неверојатна ситуација: Монфис повредил супервизор на турнирот во Осло – сега е дисквалификуван

Неверојатна ситуација: Монфис повредил супервизор на турнирот во Осло – сега е дисквалификуван

Познатиот француски тенисер Гаел Монфис, е исклучен од турнирот во Осло, после една несекојдневна ситуација. Имено, како што е наведено во соопштението на самиот турнир, искусниот тенисер низ шега ненамерно го повредил супервизорот на турнирот, Стефан Апостолу, што предизвика и негова дисквалификација од трнирот. – Гаел Монфис немал намера да го повреди

Французинот Гаел Монфис дискфалификуван од турнир во Осло

Французинот Гаел Монфис дискфалификуван од турнир во Осло

Познатиот француски тенисер Гаел Монфис бил дисквалификуван од турнир во Осло откако го повреди супервизорот, Стефан Апостолу. Наводно Монфис имал пријателски разговор со Апостолу по што дошло до другарско туркање и повреда на супервизорот. Уште еден дерби викенд и важни битки за титули! ↓↓↓ „На организаторот на турнирот му е драго што немало лоша

Монфис суспендиран од егзибициски турнир зашто го повредил супервизорот

Монфис суспендиран од егзибициски турнир зашто го повредил супервизорот

Искусниот француски тенисер Гаел Монфис е дисквалификуван од турнирот во Осло бидејќи, според официјалните информации, му нанел повреда на супервизорот Стефан Апостолу. Наводно, Монфис и Апостолу биле во пријателски разговор, но другарски се туркале при што дошло до повреда на супервизорот. „На организаторот на турнирот му е драго што немало лоша намера