притисни ентер »

Рижото од тиквички и печурки: Совршен ручек подготвен за само половина час!

Рижото од тиквички и печурки: Совршен ручек подготвен за само половина час!

Нема ништо побрзо и полесно од подготовката на рижото. Можете да го направите на милион начини со апсолутно секоја храна што ја имате во фрижидерот. Се е прашање на вкус. Но овој рецепт е посебно вкусен! Состојки: 1 лажица масло 1 мал кромид, ситно сецкан 2 средни тиквички, исчистени и исечкани на коцки 150 гр печурки, измиени и исечени 1 чаша ориз,