притисни ентер »

Меси и Гризман одамна не дале гол во првенството, може ли да ги запре и Хетафе?
Меси и Гризман одамна не дале гол во првенството, може ли да ги запре и Хетафе?

Меси и Гризман одамна не дале гол во првенството, може ли да ги запре и Хетафе?

Ако не даде гол, Меси ќе го има својот најдолг пост без погодок од 2013 наваму. Барселона попладнево има интересен лигашки тест на „Камп Ноу“ против Хетафе, не само затоа што тимот од Мадрид е трети на табелата со седум бода помалку од каталонците, туку и да се види дали Лионел Меси и Антоан Гриезман ќе излезат од голгетерската криза во лигата. Меси