притисни ентер »

Петта победа за Леганес во Ла Лига
Петта победа за Леганес во Ла Лига

Петта победа за Леганес во Ла Лига

Фудбалерите на Леганес ја победија Уеска 1:0, во рамките на 19.коло во Ла Лига. Првиот меч од саботната програма го реши во Ла Лига го реши Енесири. Леганес, одиграа лошо прво и одлично второто полувреме. Во првиот дел домашните фудбалери го издржаа притисокот на противниците од Каталонија. Во вториот дел голманот на Уска ги одбрани ударите на Силва